متن سوال

ساختار ایجاد شده توسط موسسه PMI برای تایید صلاحیت مدیران پروژه صنعت ساخت به چه شکل خواهد بود؟

پاسخ سوال

- مؤسسه PMI به جهت نفوذ به صنعت ساخت، در حال برنامه‌ریزی است که در آینده بیشتر از آن صحبت خواهیم کرد. اما به‌طورکلی دررابطه‌با این موضوع از سوی مؤسسه PMI وبینارها و جلساتی برگزار شده و علاوه بر این موضوع یک ساختار نیز برای تأیید صلاحیت افرادی که به‌صورت تخصصی در صنعت ساخت فعالیت می‌کنند به نام CPBEP ایجاد شده است.
- این تصمیم مؤسسه PMI دقیقاً مهر تأییدی است بر مواردی که بارها دررابطه‌با آن صحبت کردیم و بارها نیز مورد حمله و نقد شدیدی از سوی برخی از دوستان قرار گرفتیم. اما در واقعیت صنعت ساخت نیازمند مدیران پروژه‌ای متمایز از مدیران پروژه عمومی است و این انتقاد از عملکرد مؤسسه PMIنیز در آمریکا زیاد صورت می‌گیرد.
- با وجود اینکه مؤسسات و انجمن‌های بسیار قوی‌تر، با قدمت بیشتر و تولید محتوای مناسب‌تری در دنیا نسبت به مؤسسه PMI داریم، اما مؤسسه PMI به لحاظ بازاریابی و مشارکت با مؤسسات بین‌المللی و حتی افراد مختلف شبکه بسیار بزرگ‌تری را نسبت به سایر مؤسسات و انجمن‌ها ایجاد کرده و بسیاری از فعالیت‌های این انجام جنبه شبکه‌سازی قوی‌تری نسبت به تولید مبانی علمی و تخصصی دارد.
- این تصمیم مؤسسه PMI تصمیم بسیار هوشمندانه‌ای است که می‌تواند به پیشرفت مؤسسه PMI کمک فراوانی کند ولی همچنان این برنامه با 7 ماژول آموزشی که در نظر گرفته از جامعیت کافی برخوردار نبوده و هدف آن بیشتر تبلیغاتیست.

- ساختار پایه‌ریزی شده در مؤسسه PMI برای تأیید صلاحیت مدیران پروژه صنعت ساخت باوجوداینکه دارای ضعف‌های زیادی است اما در بلندمدت می‌تواند توسعه داده شود و بسیار مورد اهمیت واقع شود. البته این برنامه با هدف همکاری با موسسات تخصصی مدیریت ساخت که پیشتر در موسسه به معرفی و آموزش مبانی علمی آن‌ها پرداخته بودیم شکل گرفته و PMI به نوعی جایگاه هدایت‌گر را دارد. در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸