متن سوال

بنده مدرک کارشناسی معماری دارم و پیش زمینه ای از مدیریت پروژه ندارم، اما علاقمند هستم دانشم را در این زمینه ارتقا دهم. گاهی مطالب و پست های موسسه ACEMI را میبینم اما درک این مطالب برایم دشوار است. پیشنهاد شما برای ورود به این حوزه چیست؟

پاسخ سوال

چکیده پاسخ صوتی:
- مدیریت ساخت عموما مربوط به رشته های مهندسی بوده و معماران و مهندسان عمران، مکانیک، برق، صنایع و ... در این زمینه آموزشهای لازم را میبینند. پس اینکه معماری خوانده اید دقیقا موضوعیست که باید به دنبال مدیریت ساخت یا همان Construction Management بروید. در دوره مهارت نرم IQ و EQ و VQ به تفکیک نشان خواهیم داد که افراد این حوزه سطح و نوع تحصیلاتشان عمدتا پیرامون چه موضوعاتی است.

- پس مهندسی و یا معماری خواندن شما هیچگونه منافاتی در این صنعت نداشته و اتفاقا این مهندسان و معماران هستند که میتوانند وارد این حرفه شوند و مدیریت ساخت را فرا گیرند.

- در یادگیری مدیریت ساخت دانش فنی و اجرایی افراد بسیار مهم است. بطور مثال، فردی که سابقه اجرایی دارد و وارد مدیریت پروژه های ساخت میشود، درک واضحتری از روند پروژه دارد و نسبت به فردی که هیچگونه تجربه و دانشی در این زمینه ندارد، از توانمندی بیشتری برای برنامه ریزی، مدیریت هزینه، آنالیز تاخیرات، مدیریت قرارداد، مدیریت ادعا و ... دارد. اساس این تفکر که مهندسان و معماران میتوانند وارد حرفه مدیریت پروژه و مدیریت ساخت بشوند هم از همینجا نسئت میگیرد.

- درخصوص اینکه برای ورود به دوره های موسسه ACEMI چه پیش زمینه ای نیاز است این میباشد که اگر فردی از دانش ابتدایی و یا تجربه اولیه کاری برخوردار است، میتوانید دوره های موسسه را طبق نقشه راه جامع تدوین شده در زمینه مدیریت ساخت و مدیریت پروژه ادامه دهد؛ در غیر این صورت شاید درک دوره ها کمی دشوار باشد. اما بستگی به خودتان نیز دارد که تا چه اندازه بخواهید خود را همسان با دیگر افراد و سطح کلاس نموده و با آموزشها خود را متمایز نمایید.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸