متن سوال

تحلیل تاخیرات همزمان (Concurrent Delays) در پروژه ها با چه مشکلاتی مواجه است؟ به چه مواردی در تحلیل تاخیرات همزمان باید دقت نمود؟

پاسخ سوال

آنالیز تاخیرات ابعاد وسیعی دارد و شاید بتوان گفت یکی از تخصصی ترین و پیچیده ترین موضوعات در بحث مدیریت پروژه و مدیریت ادعا ست. یکی از همین محل های چالش که در دنیا نیز مورد توجه زیادی قرار گرفته است، تاخیرات همزمان است. تعریف تاخیر همزمان پیچیدگی زیادی دارد و شاید یکی از پیچیده ترین موضوعات انالیز تاخیرات باشد. گذشته از تعریف آن که حتما در قرارداد باید طرح شود، تحلیل حقوقی آن نیز از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. اینکه آیا خسارت مالی و مجاز کردن زمانی برای این تاخیرات در نظر گرفته میشود؟ جدای از بحث حقوقی نیز، بحث فنی وجود دراد که این مورد باز به انواع مختلفی، از جمله تاخیر روی یک مسیر بحرانی واحد – مسیر بحرانی چندگانه تقسیم میگردد. حال خود مسیر بحرانی چندگانه تقسیم میشود به:
- Functional concurrency 
- Literal concurrency 

 که این مورد بر میگردد به تاخیر همزمانی در قرارداد. البته این مبانی پیچیدگی های زیادی داشته که تحلیل آن نیاز به دانش، تخصص و تجربه زیادی دارد. مواردی که در دوره آنالیز تاخیرات موسسه به شرح و آموزش کامل آنها میپردازیم. 

 


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸