متن سوال

مدیریت پروژه در ارتباط با پیاده سازی BIM چه جایگاهی دارد و نرم افزارهای مدلسازی چون Navisworks چه نقشی در این مسیر ایفا میکنند؟

پاسخ سوال

باید توجه داشته باشیم که یادگیری و پیاده سازی BIM ارتباط مستقیمی با مبانی مدیریت پروژه داشته و BIM صرفا به نرم افزارها و مدلسازی ختم نمیگردد. در این مسیر ابتدا باید مبانی برنامه ریزی و کنترل پروژه و همچنین موضوعات مدیریت مالی، حسابداری و مدیریت هزینه پروژه را فراگرفته تا در کنار مبانی اصول ناب در مدیریت پروژه (Lean Project Management) و نرم افزارهای رایج  BIM، به سمت مدیریت جامع BIM حرکت نماییم. در واقع بدون فراگیری ساختارهای به هم پیوسته مالی و برنامه ریزی و سیستمهای کدگذاری چون  Masterformat و Uniformat و بدون فراگیری مبانی اصول ناب، پیاده سازی BIM مخاطرات بسیاری خواهد داشت. موسسه ACEMI اولین موسسه ای در کشور است که ساختار یکپارچه ای را از منظر  مدیریت پروژه، جهت پیاده سازی BIM ارائه نموده و در این مسیر یک ساختار اصولی را طی مینماید. نرم افزار synchro در کنار نرم افزار Nawisworks از بهترین نرم افزارها برای مدلسازی 4D-5D بوده و میتواند تحولات جدی در بحث برنامه ریزی و کنترل پروژه در آینده ایجاد نماید. باید بدانیم که آینده مدیریت پروژه با حضورBIM  دچار تحولاتی خواهد شد که این موضوع مستلزم  تغییراتی در نگرش فعلی مدیریت پروژه نیز میباشد.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸