متن سوال

رشته تحصیلی بنده مهندسی عمران است؛ مدتی هست در یک شرکت ساخت اسکلت فلزی مشغول به کار شده ام. ابتدا به عنوان یک آمارگیر ساده کار میکردم. الان هم در کنار تیم کنترل پروژه مشغول به کار هستم؛ اما چندین گره در ذهنم ایجاد شده که از افراد مطلع و با تجربه ی گروه راهنمایی میخواهم. اول اینکه در بخشی که کار میکنم تا به الان موضوع خاصی به من آموزش داده نشده و من یاد نگرفته ام، بیشتر من را به امور حاشیه ای مشغول کرده اند، خودم هم  فکر نمیکنم که کار آنها خیلی پیچیده و غیرقابل درک باشد؛ اما متاسفانه اجازه یادگیری دقیق را نمیدهند. دوم اینکه از نظر نقشه راهی که باید طی کنم و آینده مالی که باید برای خودم بسازم گنگ هستم.

پاسخ سوال

چکیده پاسخ صوتی:
- یک بخشی از این موضوع به فرهنگ مدیریتی سازمان بر میگردد و یک بخشی از آن به فرهنگ مدیریتی افراد.

- قطعا در کشور ما مدیران با اخلاق و با تجربه ای در پروژه ها حضور دارند که کار انتقال تجربه را به شیوه مناسب و کارآمد به دیگر افراد انجام میدهند.

- اما متاسفانه تعدادی هم هستند که خلاف این کار را انجام میدهند.

- فضا، شاکله و نوع حرکت موسسه ما (ACEMI) هم همین است؛ یعنی قرار بر این نیست در دوره ها فقط یک سری مبانی و مفاهیم ارائه شود، بلکه مبانی اجرایی و کاربردی به شکلی ارائه میشود که بتوانید این مسیر را به بهترین شکل ادامه دهید.

- تمام اساتید و همکاران ما در موسسه بر این مبنا و اصول آگاه هستند که وقتی فردی در دوره ای از موسسه شرکت میکند، تا انتهای این مسیر کاملا میداند فرآیند اجرای کار او باید به چه شکل باشد. برای اطلاع از این فرآیند میتوانید نقشه راه جامع موسسه و همچنین تقویم آموزشی را مطالعه کنید.

- به طور مثال اگر بخواهید یک بازه زمانی 10 ساله را مبنا قرار دهید تا تجربه و دانشی را کسب کنید؛ با همراهی و انتقال تجربه اساتید و دوره های جامع، به شکل مناسب و کارآمد میتوانید در مدت زمان کمتری این مسیر را طی کنید، البته که همیشه در کنار آن نیاز به تجربه کردن هم هست اما دوره ها برای شما نقش تسریع کننده این فرآیند را دارند.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸