متن سوال

کتاب معتبر مطالعاتی در زمینه مباحث مدیریت ساخت به زبان فارسی و یا ترجمه ای را معرفی می کنید؟

پاسخ سوال

مدیریت ساخت در کشورمان تا حد زیادی جدید بوده که منابع فارسی زیادی برای آن منتشر نشده باشد. گذشته از این موضوع ما به شخصه توصیه نمیکنیم منابع فارسی بخوانید:

1. ترجمه اکثر این منابع دچار ایراد است. به طور مثال چند کتاب در زمینه تاخیرات نوشته شده که اکثرا ترجمه های ناقص بوده و ساختار یکپارچه ای را ندارد. علاوه بر این، اشتباهات زیادی در بسیاری از این کتاب ها نیز وجود دارد زیرا ترجمه به دانشی فراتر از برگردان نیاز دارد. یک نمونه آن فرمول Eichleay در بسیاری از این منابع است که به اشتباه ایچلی نوشته شده است.
2. سطح مطالبی که در این عرصه در دنیا وجود دارد به قدری وسیع است که با خواندن دو یا سه کتاب نمیتوانید در این عرصه موفق باشید. اگر خودتان را محدود به این منابع کنید، دانشتان نیز محدود میگردد.
3. زبان انگلیسی مهمترین ابزار برای یادگیریست. نه زمان و نه توان برای ترجمه این سطح از منابع وجود ندارد. علاوه بر این، ادبیات مدیریت ساخت به اندازه کافی در کشورمان تولید نشده است که بتوان کلمات معادل مناسبی برای تمامی آنها انتخاب نمود. این موضوع فرآیند یادگیری شما را مختل خواهد کرد.

البته قطعا منابع خوبی نیز وجود دارد، ولی آنقدر محدود است که دانش شما نیز محدود خواهد شد.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸