متن سوال

من در مدیریت یک طرح نفتی مشغول بکار هستم. پیمانکار با توجه به شرایطی که دارد، در توجیه تاخیرات فنی خودش از روش برنامه مصوب متاثر شده استفاده کرده است. به این شکل که برنامه پایه اولیه را خودش ساخته و تاخیراتی که به زعم خودش مجاز بوده را در برنامه اولیه تاثیر داده و در برنامه زمانبندی جدید زمان جدیدی را بدست آورده است. همزمان من از آنها خواستم که برنامه زمانبندی مجدد که بر اساس تاریخ های واقعی است را به ما ارائه دهد. آیا اختلاف پایان Reschedule شده با پایان برنامه متاثر شده مبنا (که براساس تاخیرات مجاز پیمانکار به زعم خودش) را میتوانم به عنوان تاخیرات غیر مجاز در نظر بگیرم؟ آیا این رویه آنالیز تاخیرات درست است؟

پاسخ سوال

چکیده پاسخ صوتی:
- روش IAP به ذاته روش دقیقی نبوده و توسط بسیاری از دادگاههای دنیا رد میشوند.

- اگرچه برای بهبود این روش باید از روش Combined استفاده کرد و هر دو تاخیرات کارفرما و پیمانکار را مدلسازی نمود. 

- این موضوع بدان جهت است که تقدم و تاخر تاخیرات ممکن است باعث تغییر مسیر بحرانی و مجاز کردن تاخیری دیگر شود.

- از طرفی برای روش IAP نیاز به برنامه بیسلاین مصوب Logic Linked داریم. در صورت عدم وجود این برنامه باید از روشهای دیگر استفاده نمود.

- در دروه لایحه تاخیرات به صورت مفصل این مبانی را آموزش میدهیم.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸