مجله انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) نسخه پاییز 2018 + دانلود رایگان

مجله انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) نسخه پاییز 2018 + دانلود رایگان

انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) به طور متناوب اقدام به انتشار مجله‌ای می‌نماید که اخبار، اطلاعات، مقالات و دست‌نوشته‌های کاملاً اجرایی را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. این مطالب که عموماً توسط مدیران پروژه‌های ساخت نوشته می‌شود، حاصل درس‌آموخته‌هایی است که از پروژه‌ها و جلسات این انجمن به‌دست‌آمده است و می‌تواند برای مدیران پروژه‌های صنعت ساخت (Construction Industry) بسیار مفید باشد.

معرفی مجله CMAA نسخه پاییز 2018

یکی از این مجلات در پاییز 2018 میلادی منتشر شده است. در این مجله مباحث جالبی موردبحث قرار گرفته است که در ادامه به ذکر این موارد پرداخته می‌شود.
1. در جلسات این انجمن یکی از مسائلی که موردبحث قرار گرفته است، کمبود مدیران توانمند برای مدیریت پروژه‌های ساخت است و اخباری که در این باره در آن بازه زمانی (پاییز 2018) وجود داشته است، ارزیابی شده است.
2. در قسمتی از این مجله به این موضوع پرداخته شده است که مدیران پروژه در صنعت ساخت عادت دارند تا به‌صورت سنتی با مسائل بودجه‌ای برخورد کرده و برنامه زمان‌بندی غیرممکن و غیرمحتملی را تدوین نموده و نوسانات بازار را تحت ریسک‌های سیاسی و حقوقی نادیده بگیرند.
3. در این مجله به این موضوع اشاره شده است که همان اندازه که قدرت و مهارت‌های تحلیلی برای حل مشکلات موردنیاز است، مهارت‌های نرم همچون ساختن یک تیم منسجم و مهارت‌های رهبری به همان اندازه نیز الزام‌آور هستند و ازاین‌حیث که نمی‌توان آنها را الگوریتم سازی و فرموله نمود، دارای چالش‌های بیشتری نیز هستند.
4. در بخش دیگری از این مجله، دررابطه‌با شش جزء مهم برای موفقیت در پروژه‌های مشارکت عمومی - خصوصی (PPP) یا همان Public-Private Partnership صحبت شده است و همچنین شرایطی که نیاز است تا پروژه‌های PPP موفق شوند، موردبحث قرار گرفته است.
5. در بخش دیگر و البته مهم این مجله، دررابطه‌با یکی از مشکلات مهم در پروژه‌های طرح و ساخت (DB) یا همان Design-Build صحبت شده است، این روش اجرای پروژه رشد زیادی در بخش‌های دولتی و خصوصی داشته است. البته باید توجه داشت که این روش اجرا نیز دارای معایبی در ذات ساختاری خود است. یکی از این مشکلات، نحوه تضمین پرداخت‌ها در فاز پیش از طراحی، طراحی و خدمات پیش از ساخت است. مدیران پروژه‌های ساخت عموماً در روش طرح و ساخت در همان فاز ابتدایی و مطالعاتی به کار گرفته شده که این می‌تواند ریسک عدم پرداخت را برای آنها به همراه داشته باشد، زیرا بسیاری از کارفرمایان، خدمات فاز مطالعاتی مدیران پروژه‌های ساخت را جزء خدمات رایگان به‌حساب می‌آورند.

- جهت مطالعه بیشتر، مجله معرفی شده جهت دانلود قرار داده شده است.


جایگاه این مبانی در آموزش‌های موسسه ACEMI
در نقشه راه جامع موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، در سطح مهارت‌های سخت (کارشناسی - اجرایی و ارشد - استراتژی) و در سطح مهارت‌های نرم دوره‌های جامعی دیده شده است. همچنین به جهت آشنایی با دوره‌ها و تاریخ برگزاری آن‌ها می‌توانید به بخش تقویم آموزشی موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید

دانلود جزئیات این مقاله

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸