متن سوال

اهمیت یادگیری روشهای اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery Systems) کجاست؟ و چرا نیاز داریم این روشهای متنوع و تفاوتهای آنها را به عنوان مدیر پروژه فرا گیریم؟

پاسخ سوال

چکیده پاسخ صوتی:
- روشهای اجرا و تحویل پروژه مهمترین مبنا برای مدلسازی قرارداد و مدیریت پروژه هستند که بدون آنها نمیتوان ساختارهای مدیریت پروژه را ایجاد نمود.

- تمام موارد مدیریت هزینه، زمان، ریسک، کیفیت، BIM و ... تحت روشهای اجرا و تحویل پروژه (Project Delivery Systems) تاثیر پذیرفته و نیاز است بر همین اساس ساختارهای مدیریت پروژه تدوین شوند. 

- روشهای اجرا و تحویل پروژه با توجه به ساز و کار و وظایف طرفین قراردادی و سایر ذینفعان، باعث ایجاد ساختاری دقیقتر و تخصصی تر شده که بدون این موارد مدیریت ارتباطات، بخصوص در پروژه های صنعت ساخت با چالشهای فراوانی مواجه خواهد شد.

- دقیقا نقطه تفاوت استانداردهای مدیریت ساخت با مدیریت پروژه در نوع نگاه به روشهای اجرا و تحویل پروژه بوده که بسیاری از آنها مانند PMBOK از توجه به این موارد غفلت کرده اند. 

- ما در موسسه ACEMI این موارد را با نام "اصول ساخت" در سطح 1 از مهارتهای سخت-ارشد و استراتژی قرار دادیم و دوره های متنوعی برای آن تدوین شده است که مهمترین آن دوره آشنایی با اصول روشهای اجرای پروژه بوده و دوره های DBB و DB و CM AT RISK کامل کننده آن هستند.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸