متن سوال

دوره مدیریت یکپارچه مالی، حسابداری و هزینه؛ نسبت به دوره BIM پیش نیاز میباشد؟

پاسخ سوال

- پیشنیاز دوره مدیریت مالی دوره مدیریت پروژه‌های صنعت ساخت (ساختمانی، زیرساختی و صنعتی) است و دوره مدیریت مالی پیشنیاز دوره Navis و Synchro هست که مجدد این دوره نرم افزاری پیشنیاز دوره جامع مدیریت BIM است.

- دلیل پیشنیاز بودن دوره مالی برای BIM هم این است که در 5D شما با ساختارهای MasterFormat، Uniformat و Omniclass مواجه هستید و ICMS هم قصد جدی برای ورود به این عرصه دارد. پس برای مدلسازی باید با این ساختارها کاملا آشنا باشید. 

- از طرفی برآورد هزینه ها فقط متره و برآورد نیست و برای مدلسازی 5D باید انواع روش های برآورد هزینه را در طول چرخه حیات پروژه بدانید. روش هایی که این نرم افزارها بر اساس آن ها طراحی شدند.

- از طرفی یکی از موارد 5D که قرار هست با Synchro انجام بدهید، بحث مدیریت ارزش کسب شده (EVM) است که به صورت مفصل در دوره مالی آموزش میبینید. خود ساختار EVM هم وابستگی شدیدی به ساختارهای حسابداری و مالی دارد که در دوره مدیریت مالی برای دوستان آشکار خواهد شد. 

- یادتان باشد که یکی دیگر از پیشنیازهای دوره Navis و Synchro، دوره برنامه ریزی پروژه است، چون اساسا شما باید از مبانی شناوری ها، logic ها، نحوه تنظیم برنامه مناسب، ارزیابی های شناوری، فرق Reschedule و Replan و بسیاری از مبانی دیگر نیز مطلع باشید.

 - نکته آخر اینکه همه این ها به علاوه دوره اصول ناب (Lean)، پیشنیاز دوره مدیریت BIM هستند، که در آینده برگزار خواهد شد.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸