معرفی کتاب قرمز فیدیک (FIDIC) ویرایش 2017 + دانلود رایگان

معرفی کتاب قرمز فیدیک (FIDIC) ویرایش 2017 + دانلود رایگان

فیدیک (FIDIC) یا همان فدراسیون بین‌المللی مهندسان مشاور (Federation International Des Ingenieurs Conseils) کتاب و راهنماهای قراردادی زیادی را جهت استفاده منتشر کرده است. یکی از این کتاب‌ها، کتاب قرمز فیدیک (FIDIC Red Book) است. فیدیک اولین نسخه از این کتاب را در سال 1999 منتشر کرد. پس از آن ویرایش دوم این کتاب نیز در سال 2017 منتشر شد. این کتاب که برای قراردادهای ساخت و مهندسی ارائه گردیده است و منبع مناسبی برای مدیریت قراردادهای پروژه‌های بین‌المللی است (فیدیک مدعی است که این کتاب بیشترین استفاده را در سطح جهان برای قراردادهای بین‌المللی دارد، موضوعی که البته در کشورهایی چون آمریکا که با سطح قراردادی خاصی مواجه هستند کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد). کتاب قرمز قالب پیشنهادی فیدیک است که برای قراردادهای ساخت و مهندسی ارائه شده است و مسئولیت طراحی پروژه را با کارفرما قرار داده است.

ویرایش دوم کتاب قرمز فیدیک

در ویرایش دوم کتاب قرمز فیدیک اصول بنیادی فیدیک برای تخصیص ریسک به‌صورت متوازن ارائه شده است و از طرفی این ویرایش به دنبال ایجاد تجربه قابل‌توجهی است که از استفاده از آن در سال‌های گذشته به‌دست‌آمده است. به‌عنوان‌مثال، این نسخه به ارائه موارد زیر پرداخته است:
الف- ارائه جزئیات و وضوح بیشتر در مورد الزامات اطلاعیه‌ها و سایر ارتباطات
ب- ارائه مقرراتی برای رسیدگی به ادعاهای کارفرمایان و پیمانکاران که به طور مساوی و جداگانه از اختلافات رسیدگی می‌شود
ج- ارائه مکانیسم‌هایی برای اجتناب از اختلاف
د- ارائه قوانین دقیق برای مدیریت کیفیت و تأیید انطباق قراردادی پیمانکار.

- نسخه دوم این کتاب که در سال 2017 منتشر شده است، جهت دانلود قرار داده شده است.


جایگاه این مبانی در آموزش‌های مؤسسه ACEMI

در نقشه راه جامع مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، در سطح مهارت‌های سخت (کارشناسی - اجرایی) دوره‌ای با عنوان "تأمین مالی پروژه" و همچنین در سطح مهارت‌های سخت (ارشد - استراتژی) دوره‌هایی تحت عنوان "قراردادهای ساخت" و "استراتژی مدیریت قرارداد" دیده شده است. همچنین به جهت آشنایی با سایر دوره‌ها و تاریخ برگزاری آن‌ها می‌توانید به بخش تقویم آموزشی مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.

دانلود جزئیات این مقاله

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸