متن سوال

در درس مدیریت ارتباطات معمولا چه مباحثی تدریس میشود؟

فکر می کنید آموزش مهارت های نرم برای نیروی کار ماهر هم در صنعت ساختمان لازم و مفید خواهد بود؟

پاسخ سوال

چکیده پاسخ صوتی:

- بحث ارتباطات، مفهمومی است که برای تمامی افراد لازم است و تمامی انسان ها به آن نیاز دارند.

- حال در صنعت ساخت نیز به یادگیری مهارت ارتباطات، صرف نظر از اینکه شخص پیمانکار جز باشد، یا پیمانکارعمومی و یا مدیر ساخت، نیاز است. تنها تفاوت در این بین، تغییر در چیدمان نوع ارتباطات است. در نهایت همه این افراد نیاز دارند تا مهارت ارتباطات را فرا بگیرند. به عنوان مثال: مدیر ساخت باید بداند که چگونه با ذینفعان مختلف پروژه ارتباط برقرار کند.

- در واقع صنعت ساخت نسبت به سایر صنایع از پیچیدگی های بیشتری برخوردار است. یکی از دلایلی که باعث خاص تر شدن صنعت ساخت نسبت به سایر صنایع شده است، وجود انسان هایی با فرهنگ، دین، تخصص و مهارت های گوناگون است. به همین دلیل ارتباطات صنعت ساخت یکی از موضوعات بسیار حساس و مهم در صنعت ساخت تلقی گردیده و مدیر ساخت یکی از اصلی ترین افرادی است که باید این مهارت را کسب نماید.

- سرفصل هایی که عموما برای دوره مهارت ارتباطات وجود دارد، عبارتست از: مباحث جنبه های اجتماعی، مبحث ارائه ایده خلاصه، ارتباطات پویا، قدرت و تاثیر و کنترل در برقراری ارتباط، بحث ارتباطات گروهی، شبکه سازی، استفاده از شبکه های اجتماعی در برقراری ارتباطی، محدودیت ها در برقراری ارتباط و بسیاری از موارد مهم دیگر که در دوره ای که در نقشه راه آموزشی مدیریت ساخت و پروژه تدوین شده است، ارائه خواهد شد. 

- پس، در موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره ای با عنوان مهارت ارتباطات برگزار می شود، که کلیه مباحث مربوط به برقراری ارتباط را پوشش خواهد داد، اما باید توجه داشت که پیش نیاز دوره ارتباطات، دوره ای با عنوان استفاده از ضریب هوشی (IQ) ، هوش هیجانی (EQ) و هوش ارزشی(VQ) در مدیریت پروژه است.  


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸