متن سوال

بنده با مشاوره یکی از اساتید در ارتباط با ورود به بازار کار مدیریت پروژه، من را اینطور راهنمایی کردند که بهترین فرصت برای افراد تازه کار، جایگاه برنامه ریزی و کنترل پروژه به واسطه دسترسی و ارتباط با تمام افراد، ابعاد و اسناد پروژه است. آیا این موضوع درست است یا خیر؟

 

پاسخ سوال

چکیده پاسخ صوتی:
- درسته که در کشور ما برنامه ریزی پروژه سرعت پیشرفت زیادی دارد، اما مدیریت پروژه با کنترل پروژه متفاوت بوده و دامنه وسیعی از محدوده های دانشی را در بر میگیرد، آنهم در صنعت ساخت.

- شما لزوما نمیتواند با یادگیری برنامه ریزی و کنترل پروژه در این مسیر موفق باشید (نقشه راه را از اینجا ببینید)

- اما اساس و شاکله کار تمام مدیران و کارشناسان پروژه با برنامه ریزی پروژه شروع میشود. به همین دلیل است که دوره بسیار جامع و مفصلی در موسسه برای آن تدوین و برنامه ریزی شده است.

- ابتدا اساس کار برنامه ریزی پروژه را یاد گرفته، سپس یک سری نرم افزارها را مانند MSP و P6 را فرا میگیرید. 

- در واقع نرم افزارها ابزاری برای ساده سازی دانش ما هستند اما تمرکز بر مبانی و نحوه انجام اصول کار مهمترین بخش موضوع است. 

- موضوع دیگر آنست که این برنامه ریزی پروژه، پیشنیاز بسیاری از مبانی دیگر از جمله آنالیز تاخیرات، مدیریت ادعا، استراتژی برنامه ریزی، نرم افزارها، BIM و بسیاری از مبانی دیگر است که در نقشه راه موسسه دیده شده است. 

- اینها جواب این سوال است که از کجا شروع کنیم؟ که توصیه ما این است که سطح 1 برای تمامی کارشناسان و مدیران پروژه الزام آور است و ادامه سطوح به خودتان و علاقه خودتان برای پیشرفت وابسته است.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸