متن سوال

در دوره مهارت‌های ارتباطی با رویکرد مدیریت پروژه چه مباحثی آموزش داده خواهد شد؟

پاسخ سوال

دوره مهارت‌های ارتباطی با رویکرد مدیریت پروژه برای اولین بار در کشور توسط موسسه ACEMI تدوین شده است. در این دوره ساختار و اسنادی به کار رفته که نمونه مشابه آن در کشور وجود ندارد.

این دوره از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

1. دید فردی: در این بخش به سراغ یادگیری و تقویت مهارت‌های ارتباطی مانند انواع ارتباطات، گوش دادن فعال و هنر پرسشگری خواهیم رفت که برای رسیدن به اهداف جنبه Practical و اجرایی دارند. سپس به نحوه ارائه، مهارت گزارش‌نویسی و مستندسازی خواهیم پرداخت. در ادامه به موضوع Ethic می‌پردازیم که بخش بسیار مهمی از نگاه فردی است. نقشEthic  و تاثیر آن در کیفیت ارتباطات را بررسی خواهیم کرد. به عنوان مثال مصورسازی چه نقشی در دریافت پیام دارد.

2. دید گروهی: اسناد مختلفی برای ارزیابی‌های ارتباطات وجود دارد. در این دوره از اسناد موسسه CII برای اولین بار در کشور استفاده شده است. طی دوره به سراغ ساختارهای تسهیل‌گری خواهیم رفت و خواهیم آموخت که چگونه می‌توان بصورت گروهی این مکانیزم را پیاده‌سازی کرد. یک ابزار تایید شده با نام Communication Project Assessment Tools وجود دارد که توسط موسسه CII ارائه شده و پس از سال‌ها بررسی، بصورت Best Practice در آمده و در پروژه‌های EPC مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در دوره مهارت‌های ارتباطی ارائه شده در موسسه ACEMI، براساس اطلاعات پروژه و مدیریت پروژه، در نهایت به یک گزارش تحلیلی حرفه‌ای و قابل استناد در ساختار مهندسی و ساختار Construction خواهید رسید. این گزارش مهم‌ترین بخش و دستاورد دوره است که هیچ نمونه مشابهی برای این دوره در کشور وجود ندارد. دوره‌ای که براساس رویکرد بین‌المللی ارائه شده و شما را به این حوزه کاملا مسلط خواهد کرد.

3. دید سازمانی: بعد از دید گروهی با دید سازمانی و دید فرهنگی با رویکرد مدیریت پروژه به این موضوع نگاه خواهیم کرد. بخش بسیار مهم در این قسمت Culture و فرهنگ سازمانی است. بررسی می‌شود که فرهنگ سازمانی چگونه ایجاد می‌شود و چگونه می‌تواند موجب تغییرات کلان شود.

محتوای دوره مهارت‌های ارتباطی با رویکرد مدیریت پروژه مناسب و کاربری برای دانشجویان، کارشناسان، افراد فعال در تیم‌های کاری مختلف، مدیران پروژه، مدیران ارشد سازمان‌ها، مدیران عامل، طراحان و مشاورانی است که در تیم‌های کاری و سازمانی خود، قصد طراحی ساختاری را دارند.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸