متن سوال

- در دوره  ضریب هوشی (IQ)، هوش هیجانی (EQ) و هوش ارزشی (VQ) در مدیریت پروژه چه مباحثی آموزش داده خواهد شد؟

پاسخ سوال

این دوره دارای سه بخش است.
1. بخش اول، به ضریب هوشی (IQ) پرداخته و مبانی مهارت‌های سخت و فنی را در برمی‌گیرد. در این بخش به حوزه وظایف مدیر ساخت در طول چرخه حیات پروژه خواهیم پرداخت. یک مدیر پروژه در صنعت ساخت باید بداند که از مرحله قبل از طراحی تا بعد از ساخت چه‌کارهایی باید انجام دهد. باید توجه داشت که این موارد می‌توانند با توجه به روش اجرا و سیستم‌های تحویل پروژه متغیر باشد. نکته مهمی که وجود دارد این است که در بخش اول، از best practice مؤسسه CII استفاده می‌کنیم. این best practice، حوزه‌های فنی، شخصی و رهبری را تفکیک کرده و برای پروژه‌های EPC به نحوی ارائه شده که اگر یک مدیر پروژه در سطح بین‌الملل قصد فعالیت داشته باشد، می‌تواند خود را با آن شاخص‌ها مقایسه نماید. در واقع این ابزار جهت شناسایی مهارت‌های شما به‌عنوان یک مدیر ساخت در این دوره مورداستفاده قرار خواهد گرفت تا خود را ارزیابی کرده و برنامه خود را در جهت رسیدن به سطح بین‌المللی طراحی نمایید.

2. در بخش دوم، به سراغ هوش هیجانی (EQ) خواهیم رفت که با تمرکز بر صنعت ساخت ارائه شده است. در این بخش صرف‌نظر از مهارت‌های سخت، به نحوه برقراری ارتباط با بخش‌ها، افراد و واحدهای مختلف پروژه پرداخته می‌شود که هرکدام دارای یک نوع الگوی رفتاری هستند. این بخش ازآن‌جهت حائز اهمیت است که مدیر ساخت در کنار وظایف مدیریتی، وظیفه هدایت و رهبری را نیز داشته و به جهت موفقیت پروژه باید نهایت تلاش خود را در جهت یکپارچه‌سازی IQ و EQ بکار بگیرد.

3. در بخش سوم به سراغ هوش ارزشی (VQ) خواهیم رفت که در این بخش بحث ارزش مورد بررسی قرار می‌گیرد. هر فرد دارای یکسری ارزش و خواسته‌ها بوده و بر اساس آن باید مسیر شغلی و حرفه‌ای خود را شکل دهد. این قسمت به دو بخش شخصی و کسب و کاری تقسیم می‌گردد. در این بخش یاد می‌گیرید که چگونه ارزش‌های خود را شناخته و بر اساس چه مواردی استراتژی‌های خود را برای موفقیت تعیین کنید. برای تعیین این استراتژی گام‌های زیادی را خواهیم برداشت. در این قسمت داستان‌های زیادی جهت درک مطالب ارائه خواهد شد که به سه قسمت مختلف تفکیک می‌گردند. مواردی برای دانشجویان، مدیران با سابقه معمولی و مدیران با سابقه! این موارد در دوره استفاده از ضریب هوشی (IQ)، هوش هیجانی (EQ) و هوش ارزشی (VQ) در مدیریت پروژه به صورت کامل آموزش داده می‌شود.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸