متن سوال

دوره ی PMBOK که قرار است در موسسه ACEMI برگزار شود چه شرایطی دارد و تفاوت آن با دوره های سایر موسسات چیست؟

پاسخ سوال

چکیده پاسخ صوتی:
- موسسه یک محدوده دانشی جداگانه ای را در نقشه راه آموزشی به نام مدیریت پروژه در نظر گرفته که استانداردهایی که اقدام به ارائه چارچوب نموده اند را در آن بخش آموزش میدهد. 

- دوره جامع مدیریت پروژه PMBOK در سال 1401 در موسسه ACEMI برگزار خواهد شد. تمایز این دوره علاوه بر اضافه شدن الحاقیه ساخت Construction Extention به مبانی (که در کشورمان توجه چندانی بدان نمیشود)، یکپارچگی محدوده های دانشی با مباحثی است که در دوره های موسسه در بخشهای مختلف مالی، برنامه ریزی، هزینه، تاخیرات، ادعا، ریسک و ... آموزش داده میشود.
- باید توجه داشت PMBOK اصلی به تنهایی کافی نبوده و بسیاری از مسائل را شامل نمیشود. برای مثال، مباحثی مانند ادعا، ایمنی و... که در PMBOK وجود ندارد، اما در الحاقیه ساخت گنجانده شده است.
- در نهایت باید توجه داشت که دوره PMBOK صرف یادگیری های چارچوب و فرآیندهای مدیریت پروژه ای است و یادگیری آن تضمینی برای پیاده سازی مبانی تخصصی نخواهد بود. برای اینکه چطور آنها را پیاده سازی نماییم، نیاز است دانشی فراتر، جامع تر و تخصصی تر ازPMBOK  را کسب نماییم. برای مثال بحث مدیریت ادعا (Claim)  که درPMBOK در حدود چند صفحه بصورت فرایندی توضیح داده شده است، در موسسه ACEMI در دوره مدیریت ادعا و در سطح کارشناسی - اجرایی، به مدت 60 ساعت آموزش داده میشود.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸