متن سوال

آیا لایحه تاخیراتی که در ایران تدوین میشود، استاندارد است؟ وظیفه ارائه لایحه تاخیرات با چه فردی است و چگونه میتوان این موارد را بهبود بخشید؟

پاسخ سوال

لایحه تاخیراتی که در ایران تدوین میشود غالبا دچار مشکلات بسیاری است و این مشکلات ناشی از عدم دانش کافی ما در آشنایی با مبانی ساختار یافته تحلیل تاخیرات است. مبانی که بدون توجه بدانها، پاسخ های صحیحی بدست نیامده و میتواند نتایج تحلیل تاخیرات را به سمت یکی از طرفین جابجا نماید. اگر شما به عنوان پیمانکار درخواست مجاز کردن تاخیرات زمانی و یا ادعای کمی سازی مالی تاخیرات را میکنید، باید با این روش ها و تکنیک ها که در عرف استفاده میشوند، آشنا باشید. از طرفی، این وظیفه مشاور است که این رویه ها را در قرارداد تعیین کند و عدم تعیین این رویه ها میتواند باعث اختلافات زیادی گردیده و در صورت تخصص پیمانکار در این زمینه، نتیجه را کاملا جانبدارانه به سمت پیمانکار برگرداند. درباره چگونگی تدوین یک لایحه تاخیرات اصولی، در دوره آنالیز تاخیرات مفصل صحبت خواهیم کرد.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸