متن سوال

رشته تحصیلی من معماری هست و به تازگی فارغ‌التحصیل شدم، میخواستم بدانم با توجه به اینکه قریب به اتفاق تحصیل کردگان رشته مدیریت ساخت CM فارغ‌التحصیل رشته مهندسی عمران هستند؛ آیا دانشگاه های آمریکا یا کانادا به بنده در رشته مدیریت ساخت پذیرش میدهند؟ و اینکه آیا شرکت در دوره های موسسه ACEMI در گرفتن پذیرش تاثیر گذار است؟

پاسخ سوال

چکیده پاسخ صوتی:
- در کشوری مثل آمریکا در بسیاری از دانشگاه ها رشته های مهندسی عمران، معماری و محیط زیست در یک دپارتمان ارائه می شوند و در واقع بسیاری از دانشجو ها در کنار یکدیگر دوره ها و کلاس های بعضا مشترکی را میگذرانند.

- بحث مهندسی و مدیریت ساخت برای رشته های عمران، معماری و محیط زیست ارائه می شود. در بحث گرایش مهندسی و مدیریت ساخت در بسیاری از دانشگاه های کشور آمریکا تفاوتی برای این موضوع قائل نشده اند. به طور کلی اگر کارشناسی معماری دارید و قصد دارید در مقطع ارشد، گرایش مهندسی و مدیریت ساخت را انتخاب کنید، برای شما عموما مشکلی ایجاد نخواهد شد.

- دوره های آموزشی نیز باعث افزایش کیفیت رزومه هر شخص خواهد شد. برای مثال شخصی که دوره های آموزشی آنالیز تاخیرات، Lean و یا BIM را گذرانده و در رزومه ایشان این موارد ذکر شده است، از امتیاز ویژه تری برخوردار است. اما باید توجه داشت که دوره های آموزشی به تنهایی به جهت گرفتن پذیرش کافی نبوده، بلکه دوره های آموزشی نقش کمک کننده دارند.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸