متن سوال

 آیا برای برای پیاده سازی اصول ناب در پروژه ها، نیاز به تغییر روش اجرای پروژه داریم؟ روش اجرای IPD چه ارتباطی با موضوع Lean دارد؟

پاسخ سوال

موضوع اصول ناب Lean project management در پروژه ها، یک موضوع بسیار مهم است که برای پیاده سازی نیازمند مشارکت و فرهنگ سازمانی مناسبی است. یکی از الزامات پیاده سازی سیستم مدیریت پروژه به روش اصول ناب، توجه ویژه به ساختارهای نوین روش اجرای پروژه مانند روش تحویل یکپارچه اقلام پروژه (IPD)  است. در واقع این روش اجرای پروژه کمک میکند تا بتوانیم از تکنیکهای اصول ناب (Lean) به شکلی موثر برای مدیریت پروژه، در فازهای مختلف استفاده نماییم. اما باید توجه نماییم که در این بین، نظام و ساختار حقوقی پروژه نیز تغییر یافته و باید بتوان نسبت به موضوع حقوقی برای پیاده سازی اصول ناب نیز اشراف مناسبی داشت. البته باید اشاره نمود که حتی بدون این موارد میتوان از این تکنیک ها در ساختارهای سنتی روش اجرا، مانند طرح-مناقصه-ساخت (DBB) نیز استفاده نمود. این موارد در قالب یک دوره جامع مدیریت پروژه به روش اصول ناب (Lean)، توسط موسسه ACEMI برای اولین بار در کشور برگزار میشود. مبانی که پیشنیاز دوره های BIM و  Agile هستند و از اهمیت فراوانی برخوردارند.


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸