قانون پارکینسون در مدیریت پروژه

قانون پارکینسون در مدیریت پروژه

در دهه 1950 میلادی، آقای سایریل نورث کوت پارکینسون (C. Northcote Parkinson)، تاریخ‌شناس و نویسنده بریتانیایی بود که اقدام به تعریف قانونی جدید نمود. قانونی که آقای پارکینسون آن را به نام خود ثبت کرد تا این قانون بعدها در عرصه‌های مختلف، از جمله برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه مورد توجه متخصصان زیادی قرار گیرد.  در واقع، قانون پارکینسون (Parkinsons Law) می‌گوید:

"هر کار به‌اندازه زمانی که به آن تخصیص‌داده‌شده، طول می‌کشد."

در این مقاله قصد داریم به بررسی این قانون در مدیریت پروژه بپردازیم. این مقاله به بررسی موارد زیر می‌پردازد:
1. اثربخشی قانون پارکینسون
2. درک قانون پارکینسون در زمان‌بندی و مدیریت پروژه
3. قانون پارکینسون و برنامه زمان‌بندی پروژه
4. قانون پارکینسون و مدیریت پروژه
5. نتیجه‌گیری


برای مشاهده کامل، اعضای غیرکانون باید محتوا را خریداری نمایند.

نظرات
 • علی اصغر خسروی لرگانی

  9 ماه پیش

  توجه به زمانبندی پروژه با استفاده از این قانون ، به نوعی تاثير گذاری مستقیم از اپراتور و سخت افزارهای اصلی و پیشگام در اجرای پروژه را شامل می‌شود . در حالی که ما در صنایع کوچک و تیمِ اجرایی آن : که به دلیلِ آپدیت نکردن و عدم جایگزینی اپراتور ( نیروی انسانی ) با ابزار آلات مدرن ، به نوعی با تاخیرات چشم گیری مواجه هستیم ، عدم بهره وری با نیروی کار بیشتر و صرف انرژی غیرمتمرکز ...

  پاسخ
 • پشتیبان

  9 ماه پیش

  همراهی شما و نظرات ارزشمند شما باعث بیشتر شدن انگیزه و تلاش ما برای ارائه آموزش‌ها و خدمات بهتر برای شما عزیزان و تمامی فعالان این حوزه در کشورمان می‌شود. سپاس از اینکه همراه ما بوده‌اید و هستید.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸