متن سوال

بنده چند وقت پیش یک سوال در رابطه با یک مشکل در تحلیل به روش IAP خدمت شما مطرح کردم وپیشنهاد شما اضافه کردن تکه‌هایی به برنامه زمانبندی مطابق با Procedure مهندسی بود (من به تعداد هر نسخه یا Revision یک فعالیت با مدت زمانی که در Procedure مهندسی تعریف شده اضافه کردم). 

سوالم این است که اگه بخاطر این اضافه کردن فعالیت، به مدت زمان برنامه مبنا اضافه شود، مشکلی وجود ندارد؟ و اینکه باید برای آپدیت کردن برنامه مبنا، برنامه هدف جدید را بروزرسانی کنیم؟

 

چکیده پاسخ سوال

یکی از مشکلات روش IAP این است که اثرات تأخیر پیمانکار و کارفرما را به‌صورت یکجا می‌بیند و بعضاً به ما این امکان را می‌دهد که فقط تأخیر یکی از طرفین را مدل کنیم که این یکی از دلایلی است که اکثر دادگاه‌های دنیا آن را رد می‌کنند.
در ادامه پاسخ به دلیل عدم توانایی تعیین اثرات حقیقی تأخیرات، باتوجه‌به تغییرات مسیر بحرانی در اکثر پروژه‌های داخلی اشاره شده است.


فقط اعضای کانون دانش پژوهان، می‌توانند به محتوا به صورت رایگان دسترسی داشته باشند.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸