کسب سود بیشتر توسط پیمانکار با تکنیک ساده اصول ناب (Lean)

کسب سود بیشتر توسط پیمانکار با تکنیک ساده اصول ناب (Lean)

در خیلی از مواقع زمانی که به گذشته برمی‌گردیم و نگاهی گذرا به آن زمان داریم با اتفاقاتی روبرو شده‌ایم که با خسارات و هزینه‌های زیادی همراه بوده است. هزینه‌هایی که وقتی به آن فکر می‌کنیم، اگر کار خاصی را انجام نمی‌دادیم، اگر به انبار توجه بیشتری می‌کردیم و یا به مواد و مصالح اهمیت بیشتری داده می‌شد و یا اگر جانمایی مناسبی برای مواد و مصالح انجام می‌شد، هزینه کمتری به پروژه تحمیل می‌گردید. این موارد در طول زمان باعث کسب تجربه‌ای خواهد شد که سعی می‌شود در پروژه‌های بعدی از تکرار مجدد آن‌ها جلوگیری شود.
به‌طورکلی ما این موارد را تجربه می‌کنیم بدون اینکه بدانیم انواع هزینه‌ها و دسته‌بندی‌ها به چه شکلی هستند. این موضوع همان بحث اصول ناب (Lean) است. اصولی که شرکت تویوتا توانست به کمک آن‌ها غول‌های خودروسازی آمریکایی را پشت سر گذارد. اصولی که بعدها صنعت ساخت از آن‌ها بهره گرفت و به کمک آن به دنبال کاهش این اتلافات است. اصولی که به ساخت ناب یا همان Lean Construction مطرح است. موضوعی که مورد استقبال بسیار زیاد پیمانکاران و فعالان این صنعت قرار گرفته و به دلیل کارایی بالا در کاهش اتلافات و افزایش بهره‌وری، باعث ارتقای جایگاه این مبانی در صنعت ساخت و بخصوص بین پیمانکاران گردد. 


جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش‌های مؤسسه ACEMI

در نقشه راه جامع مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره اجرا و مدیریت پروژه به روش اصول ناب در سطح مهارت‌های سخت ارائه شده است که به صورت کامل و جامع روش پیاده سازی اصول ناب در پروژه های صنعت ساخت را ارائه میدهد.
پیشنیاز این دوره، دوره فرآیند یکپارچه برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه است.
کلیه آموزش ها در این موسسه به نحوی ارائه خواهند شد که به صورت اجرایی قابلیت پیاده سازی این ساختارها در پروژه ها وجود داشته باشد.
برای مشاهده تاریخ و نحوه برگزاری تمامی دوره ها می توانید به تقویم آموزشی مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.