چالش بزرگی به نام مالکیت شناوری

چالش بزرگی به نام مالکیت شناوری

مالکیت شناوری چالش بسیار بزرگی است که در پروژه‌ها موردبحث است. شاید تصور بسیاری از افراد در سادگی این موضوع باشد؛ اما در واقعیت این‌گونه نیست.
بسیاری از افراد بر این باورند که اگر در قرارداد تعیین تکلیف نشده باشد باید به پروژه تخصیص پیدا کند. یعنی در واقع هرکس زودتر از آن استفاده کند مالک شناوری می‌شود. زمانی که کارفرما یا پیمانکار مالکیت آن را بر عهده گرفته است باز هم بحث متفاوتی است؛ اما این موضوع در زمان اختلافات و ادعاها بسیار پیچیده‌تر از موضوعات بیان شده است و نباید به‌سادگی از کنار آن‌ها گذر کرد. در این ویدئو به چند سناریو پرداخته شده است.
پروتکل SCL در دو تا از اصول بنیادین خود دررابطه‌با شناوری صحبت کرده است که در یکی از این اصول بنیادین دررابطه‌با شناوری و ارتباط آن با بحث زمانی پرداخته است و همچنین در یکی از اصول بنیادین دیگر دررابطه‌با شناوری و نحوه محاسبه آن پرداخته است.

- متن فوق، به‌صورت خلاصه است و کل مباحث ارائه شده در ویدئو را پوشش نمی‌دهد به همین دلیل پیشنهاد می‌گردد ویدئو را به‌صورت کامل مشاهده نمایید.

جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش‌های مؤسسه ACEMI
در نقشه راه جامع مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، در سطح مهارت‌های سخت دوره فرایند جامع آنالیز تاخیرات در پروژه به‌صورت جامع ارائه شده است. باید توجه داشت که دوره‌های برنامه‌ریزی، زمان‌بندی، ارزیابی و کنترل پروژه و مدیریت یکپارچه مدیریت مالی، حسابداری و هزینه و فرایند جامع مدیریت اسناد و مدارک پیش‌نیازهای این دوره هستند. برای آشنایی با دوره‌ها و تاریخ برگزاری آن‌ها می‌توانید به تقویم آموزشی مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.


نظرات
 • یحیی محمدی جانبازلو

  1 سال پیش

  موضوع بسیار مهم ولی در عین حال در ایران مورد غفلت واقع گردیده است.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  با آرزوی موفقیت برای شما و همه عزیزان!

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸