خسارت‌های تاخیرات قابل ادعا از سوی پیمانکار

خسارت‌های تاخیرات قابل ادعا از سوی پیمانکار

در این ویدئو به دسته‌بندی خسارت وارده به پیمانکار پرداخته‌ شده است. انواع خساراتی که می‌تواند به سبب تاخیر ادعا نماید، معمولاً به 5 دسته تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:
1- خسارت‌های مربوط به هزینه‌های پروژه: این خسارات شامل هزینه‌های اضافی نیروی کار، مصالح، تجهیزات و بالاسری پروژه ناشی از تأخیر پروژه در فیلد کاری پیمانکار است.
2- بالاسری جذب نشده سازمانی: این خسارات مرتبط با هزینه بالاسری جذب نشده سازمانی پیمانکار است.
3- کاهش بهره‌وری یا تصدیع: پیمانکار ممکن است به واسطه عملکرد ضعیف کارفرما، دستورات تغییر کار و بسیاری از موارد دیگر که به کارفرما مرتبط است، با کاهش بهره‌وری روبرو گردد که این موضوع ممکن است لزوما به تاخیر نیز منجر نگردد.
4- هزینه تسریع: این نوع خسارات مربوط به زمانی است که پیمانکار برای جلوگیری از تاخیر یا به منظور پایان زودهنگام پروژه دست به کار شده و عملا متحمل هزینه‌هایی گردیده است.
5- سایر هزینه‌ها: خسارات تأخیر ممکن است شامل خسارات مرتبط دیگری مانند خسارات مرتبط با وام‌ها، بهره‌های بانکی و ... باشد.


جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش‌های مؤسسه ACEMI

در نقشه راه جامع موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور،  دوره فرآیند جامع آنالیز تاخیرات در پروژه در سطح مهارت های سخت به صورت جامع ارائه شده است.
دوره های"برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه" و"مدیریت یکپارچه مدیریت مالی، حسابداری و هزینه"و"فرآیند جامع مدیریت اسناد و مدارک"پیشنیازهای این دوره می باشند.
برای آشنایی با سایر دوره ها و تاریخ برگزاری آن ها می توانید به تقویم آموزشی موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور مراجعه نمایید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸