نحوه مستندسازی پروژه برای موفقیت در دعاوی

نحوه مستندسازی پروژه برای موفقیت در دعاوی

در این ویدئو به مدیریت اسناد و مدارک در پروژه برای موفقیت در مدیریت ادعا پرداخته‌ایم. موضوعی که فراتر از مدیریت اسناد برای مدیریت پروژه بوده و در بخش‌های مختلف قراردادی و حقوقی نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. بعضی از این موارد عبارت‌اند از:
الف- استفاده از درس‌آموخته‌ها و تجارب گذشته؛
ب- مدیریت ادعا؛
ج- مدیریت قرارداد؛
د- آنالیز تأخیرات.
اگر فرایند مشخصی برای مدیریت اسناد و مدارک تعیین نشود، فرآیند مدیریت ادعا دچار شکست شده و هزینه زیادی را به کارفرما و پیمانکار تحمیل می‌نماید. به همین دلیل، پروتکل SCL که یک پروتکل تأخیر و تصدیع است و توسط انجمن حقوق احداث کشور انگلستان نوشته شده است، به‌صورت تفصیلی به اصلی می‌پردازد که دررابطه‌با مستندات مربوط به برنامه زمانی پروژه بوده و آن را مورد بررسی قرار داده است. مستندات برنامه زمانی از آنجا حائز اهمیت است که در آنالیزهای زمانی تأخیرات، در آنالیزهای مالی تأخیرات نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. پروتکل SCL پیشنهاد می‌کند که برای اسناد و مدارک در پروژه به‌صورت مشخص پیمانکار و کارفرما به توافق برسند. این موضوع بدان علت رخ می‌دهد که در بسیاری از مواقع ساختار و مدارکی که پیمانکار مورداستفاده قرار می‌دهد، موردنیاز و قبول کارفرما نیست.
ازاین‌رو برای کاهش ادعاها و اختلافات، ساختاری برای تهیه اسناد و حتی شناسنامه تأخیر پیشنهاد شده است که پیمانکار و کارفرما به توافق رسیده و از ادعاهای چکی (Global Claims) جلوگیری شود.


جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش‌های مؤسسه ACEMI

در نقشه راه جامع موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور،  دوره ی فرآیند جامع مدیریت اسناد و مدارک پروژه به همراه پیاده‌سازی در Excel وAccess  در سطح مهارت های سخت به صورت جامع ارائه شده است.
برای آشنایی با سایر دوره ها و تاریخ برگزاری آن ها می توانید به تقویم آموزشی موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸