معرفی دوره

در بازار رقابتی و فضای مملو از تغییرات حال حاضر، یکی از نیازها و الزامات اساسی مدیران و متخصصین، تحلیل درست داده های گردآوری شده و تصمیم گیری به موقع و درست با استفاده از داده ها است. با توجه به افزایش حجم داده ها در سازمان ها و کسب و کارهای گوناگون و افزایش سرعت تحولات اثرگذار بر کسب و کارها، تصمیم گیری مبتنی بر داده نیازمند راهکارها و ابزارهایی است تا بتوان به کمک آنها انبوه داده ها را در زمان کوتاه و به سهولت بررسی و تحلیل نمود تا تصمیمات حیاتی، به موقع و به درستی اتخاذ گردند و در نتیجه کسب و کارها بتوانند در فضای مملو از تغییرات، به بقا و رشد خود ادامه دهند.

با توجه به پیچیدگی و سطح تخصص موردنیاز برای تحلیل داده ها، در گذشته امکان انجام تحلیل های موردنیاز از داده های گردآوری شده و تصمیم سازی به موقع برای همگان وجود نداشته و این فرآیند عموما منجر به صرف زمان و هزینه فراوان و عدم دریافت پاسخ های به موقع می گشته است، اما با ظهور نسل جدید ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها، شرکت های نرم افزاری پلتفرم هایی را ارایه نموده اند تا کاربران نهایی (End-Users)، از جمله مدیران و متخصصین حوزه های مختلف، بتوانند پاسخ سوالات خود را در لحظه و به سهولت از انبوه داده های موجود در سازمان دریافت کنند و در نتیجه کسب و کارها بتوانند با شتاب بیشتری به سمت داده محوری (Data-Driven) و تصمیم گیری مبتنی بر داده حرکت نمایند. بنابراین در عصر حاضر مدیران و متخصصان حوزه های مختلف، می توانند بدون نیاز به کسب دانش تخصصی مدیریت بانک داده و فقط با فراگیری ابزارهای نوین هوشمندسازی کسب و کار که به منظور استفاده کاربران نهایی توسعه یافته اند، گزارشات و داشبوردها مورد نظر خود را طراحی و ایجاد کنند، پاسخ سوالات خود را در زمان کوتاهی بدست آورند و یک مزیت رقابتی مهم برای کسب و کار و سازمان خود فراهم نمایند.

فراهم شدن امکان استفاده کاربران نهایی از ابزارهای هوشمندسازی کسب و کار و رشد تقاضای بکارگیری این ابزارها، ، موجب ارایه محصولات متنوع در این حوزه گردید. یکی از شرکت های نرم افزاری موفق در حوزه هوشمند سازی کسب و کار، شرکت ماکروسافت می باشد که با ارایه پلتفرم نرم افزاری هوشمند سازی کسب و کار خود (Power BI)، توانسته است ضمن شناسایی نیازهای کاربران و ارایه راهکارهای مناسب جهت رفع آنها، مورد تحسین صاحب نظران مطرح این عرصه قرار گیرد.

در دوره هوشمندسازی کسب و کار با نرم افزار Microsoft Power BI، با رویکردی اصولی و متناسب با نیاز متخصصین و مدیران صنایع مختلف، به آموزش این نرم افزار و فرآیند ایجاد گزارشات تحلیلی و داشبوردها می پردازیم و با ارایه مثال هایی از الگوهای برتر و سناریوهای واقعی، آمادگی لازم جهت بکارگیری این ابزار مفید را برای دانش پذیران فراهم می آوریم تا بتوانند در زمانی نسبتا کوتاه مهارت لازم جهت بکارگیری این ابزار در سازمان خود را کسب نمایند.

 

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟
 1. مقدمات و مفاهیم هوشمندسازی کسب و کار Business Intelligence (هوش تجاری)
 2. گزارشات تحلیلی و داشبوردها (Analytical reports & Dashboards)
 3. شاخص های کلیدی عملکرد و سنجه ها (KPI & Metrics)
 4. فرآیند کلی ایجاد گزارشات تحلیلی در نرم افزار Power BI
 5. ویژگی های نرم افزار Power BI، نسخه ها و اجزای نرم افزار، دانلود و نصب نرم افزار
 6. انواع منابع داده و اتصال به آنها
 7. Power Query، پاکسازی و یکپارچگی داده ها
 8. مدل سازی، انواع طراحی مدل، روابط
 9. Master lists و جدول Dates
 10. Calculated Column, Measures, Calculated Tables
 11. توابع کاربردی DAX، DAX نویسی پیشرفته
 12. بررسی قابلیت های مصورسازی نرم افزار، بررسی انواع Visual
 13. مصورسازی پیشرفته، Drill through، Filter Pane، Tooltips، Conditional Formatting
 14. استفاده از Custom Visuals و معرفی  Custom Visualهای کاربردی
 15. تعریف سطوح دسترسی
 16. اشتراک گذاری گزارشات و داشبوردها (Power BI Service, Power BI Report Server)
 17. تنظیم و اشتراک گذاری گزارشات و داشبوردها جهت مشاهده در گوشی هوشمند
 18. نکات تکمیلی (نمای گزارشات، فونت فارسی، تاریخ های شمسی، نقشه های آفلاین، معرفی منابع مفید و ...)

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

در ادامه، مراحل ثبت‎‌نام در دوره‌های سازمانی ذکر شده است:
- درخواست برگزاری دوره از سوی سازمان درخواست‌دهنده به موسسه ACEMI ارائه شده و پس از بررسی همکاران و مدیر آموزش، سرفصل‌ها به همراه پیشنهاد قیمت به سازمان درخواست‌دهنده اعلام می‌شود.
- در صورتی که پیشنهاد قیمت مورد قبول سازمان درخواست‌دهنده قرار گیرد، برنامه زمانی آموزشی، برنامه پرداخت مالی، سرفصل‌ها به همراه نامه رسمی از طرف موسسه به سازمان درخواست‌دهنده ارائه میگردد.
- پس از دریافت پیشنهاد رسمی از سوی موسسه، سازمان درخواست‌دهنده، نامه‌ای رسمی جهت تایید پیشنهاد ارائه شده ارسال نموده و پس از آن فاکتور رسمی جهت پرداخت سازمان از سوی موسسه ارائه میگردد. سازمان درخواست‌دهنده باید پیش از شروع کلاس پیش‌پرداخت خود را نهایی نموده تا برنامه تنظیم شده بدون وقفه اجرا شود. لازم به ذکر است که هرگونه خسارت احتمالی ناشی از لغو دوره آموزشی و یا عدم پرداخت به موقع پیش‌پرداخت، برعهده سازمان درخواست‌دهنده است.
- پس از پرداخت پیش‌پرداخت، دوره مذکور مختص سازمان درخواست‌دهنده در سایت ایجاد شده و یک نماینده از سازمان در سایت موسسه اقدام به ثبت‌نام تمامی شرکت‌کنندگان در دوره مینماید. لازم به ذکر است که تمامی پشتیبانی‌ها از طریق سایت موسسه بوده و این ثبت‌نام در سایت الزامیست.
- در تمام این مسیر ما در موسسه همراه شما هستیم و جای نگرانی در هیچ بخشی وجود ندارد. خدمات از سوی موسسه ما تضمین شده است. 

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می شود.

الف. گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) به رنگ طلایی
 

ب. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای دریافت گواهینامه حرفه ای میبایست علاوه بر کسب گواهینامه حضور، در آزمون دوره نیز نمره قبولی دریافت نمایید.
- آزمونها به صورت آنلاین برگزار می گردند. لینک آزمون هر دوره تا حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره در پنل کاربری فعال می شود و ایمیل اطلاع رسانی دریافت خواهید کرد.
- برای تعیین سطح گواهینامه حرفه ای، در صورت کسب نمره 90 الی 100، گواهی با سطح "A"، نمره 80 الی 9/89 سطح "B" و 70 الی 9/79 سطح "C" اخذ خواهید نمود و نمره کمتر از 70 به معنای عدم قبولی می باشد.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای آموزش و گواهینامه ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸