معرفی دوره

از آنجایی که پروژه به هماهنگی بین کارفرمایان، مشاوران، پیمانکاران، تامین کنندگان و سایر ذینفعان وابسته بوده و منافع متفاوتی بین آنها وجود دارد، پروژه همواره در معرض خطر تاخیرات و ادعای فراوانی قرار دارد. برای این موضوع، باید از استراتژی مناسبی برای تدوین لایحه تاخیرات، چه در بخش قراردادی، چه بخش برنامه ای، چه بخش مالی و حسابداری و چه ساختار کلان مدیریت پروژه برخوردار باشیم. در این دوره 3 ساعته که در سطح مدیران ارشد برگزار شد، نه تنها موارد کلیدی تدوین لایحه تاخیرات مورد تحلیل واقع گردید، بلکه بسیاری از استراتژیهای قراردادی، برنامه ای، مالی و حقوقی از منظر تاخیرات مورد بررسی قرار گرفت. مبانی که نیازمند یکپارچه سازی از نگاه مدیران ارشد سازمان دارد.

آنچه خواهید آموخت
در واقع این دوره خلاصه ای از دوره جامع آنالیز تاخیرات (تدوین لایحه جامع) است که در سطح مدیران ارشد و برای نشان دادن نقشه راه آنالیز تاخیرات برگزار گردید. مخاطبان این دوره عموما مدیران ارشد واحدهای برنامه ریزی و کنترل پروژه، قرارداد، فنی و مهندسی، مالی و حسابداری و دفتر مدیریت پروژه (PMO) بودند که بعد از دوره با شرایط متفاوتی از مبانی و ساختار تدوین لایحه تاخیرات جامع مواجه شدند. 

 

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. آنالیز تاخیرات از نگاه برنامه ریزی و آنالیز قراردادی تاخیرات
- تاثیر شناوری بر آنالیز تاخیرات
- تاثیر مسیر بحرانی بر آنالیز تاخیرات
- انواع برنامه های زمانبندی Reschedule و Replan و Catch up plan و Recovery Schedule و Mitigation Plan و تاثیرات آنها بر روی مبانی قراردادی و حقوقی و تاخیرات

2. فرآیند تحلیل و تدوین لایحه تاخیرات
- آنالیز قراردادی از نگاه پروتکل SCL
- آنالیز قراردادی شناوری
- آنالیز تاخیرات همزمان (Concurrent Delays) و مقایسه با نشریه 4311 و قوانین مدنی کشور
- آنالیز زمانی تاخیرات با دو رویکرد آینده نگر (Prospective) و گذشته نگر (Retrospective) و مقایسه با نشریه 4311 و قوانین مدنی کشور
- آنالیز مالی تاخیرات از منظر هزینه های تاخیر (Delay) و تصدیع (Disruption) و مقایسه با نشریه 4311 و قوانین مدنی کشوری

3. بررسی شرایط تسری و تعمیم عرف خارجی به عرف داخلی در ایران

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

در ادامه، مراحل ثبت‎‌نام در دوره‌های سازمانی ذکر شده است:
- درخواست برگزاری دوره از سوی سازمان درخواست‌دهنده به موسسه ACEMI ارائه شده و پس از بررسی همکاران و مدیر آموزش، سرفصل‌ها به همراه پیشنهاد قیمت به سازمان درخواست‌دهنده اعلام می‌شود.
- در صورتی که پیشنهاد قیمت مورد قبول سازمان درخواست‌دهنده قرار گیرد، برنامه زمانی آموزشی، برنامه پرداخت مالی، سرفصل‌ها به همراه نامه رسمی از طرف موسسه به سازمان درخواست‌دهنده ارائه میگردد.
- پس از دریافت پیشنهاد رسمی از سوی موسسه، سازمان درخواست‌دهنده، نامه‌ای رسمی جهت تایید پیشنهاد ارائه شده ارسال نموده و پس از آن فاکتور رسمی جهت پرداخت سازمان از سوی موسسه ارائه میگردد. سازمان درخواست‌دهنده باید پیش از شروع کلاس پیش‌پرداخت خود را نهایی نموده تا برنامه تنظیم شده بدون وقفه اجرا شود. لازم به ذکر است که هرگونه خسارت احتمالی ناشی از لغو دوره آموزشی و یا عدم پرداخت به موقع پیش‌پرداخت، برعهده سازمان درخواست‌دهنده است.
- پس از پرداخت پیش‌پرداخت، دوره مذکور مختص سازمان درخواست‌دهنده در سایت ایجاد شده و یک نماینده از سازمان در سایت موسسه اقدام به ثبت‌نام تمامی شرکت‌کنندگان در دوره مینماید. لازم به ذکر است که تمامی پشتیبانی‌ها از طریق سایت موسسه بوده و این ثبت‌نام در سایت الزامیست.
- در تمام این مسیر ما در موسسه همراه شما هستیم و جای نگرانی در هیچ بخشی وجود ندارد. خدمات از سوی موسسه ما تضمین شده است. 

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸