معرفی دوره

موفقیت کلیه پروژه ها (صنعتی یا عمرانی، کوچک یا بزرگ) با بودجه و زمانبندی مصوب و در محدوده تعریف شده، نیاز به رویکردی دقیق و سیستماتیک در حوزه برنامه ریزی و کنترل پروژه داشته تا بتوان در فضای رقابتی بین پیمانکاران در اجرای هرچه بهتر پروژه‌ ها و نیز جلب رضایت کارفرمایان موفق عمل کرد. در واقع، برنامه ریزی و زمانبندی پروژه یکی از مهمترین موارد در موفقیت پروژه ها تلقی گردیده که باید آموزش آن در 2 بخش اصلی صورت میگیرد. مرحله اول یادگیری مفاهیم برنامه ریزی و زمانبندی و نحوه ارزیابی برنامه زمانبندی (Schedule Constructability Analysis) و کنترل پروژه میباشد و مرحله دوم یادگیری نرم افزارهاییست که میتوانند این مفاهیم را پیاده سازی نمایند. نرم افزار Microsoft Project  یا همان MSP یکی از نرم افزارهای مجموعه آفیس است که برای اصول برنامه ریزی و کنترل پروژه استفاده می‌شود. محیط کاربر پسند، یادگیری آسان، امکان تعریف تاریخهای شمسی و بازگشت به عقب (Undo) از مزایای این نرم افزار به شمار می‌رود. در کشور ما در اکثر پروژه ‌های کوچک و متوسط و نیز پروژه ‌های عمرانی از این نرم افزار جهت برنامه ریزی و کنترل پروژه استفاده می‌شود که تنوع گزارش‌گیری در نسخه ‌های اخیر این نرم افزار بر محبوبیت آن نیز افزوده است. 

ساختاری که در دو بخش در این دوره تدوین گردیده است.

آنچه در بخش اول خواهید آموخت
در این بخش نه تنها فرآیند برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی برنامه زمانبندی و کنترل پروژه را یاد خواهید گرفت. در واقع باید آگاه باشیم که نرم افزارها صرفا ابزاری برای پیاده سازی دانش ما در بخش برنامه ریزی بوده و یکی از حساسترین بخشها یادگیری نحوه تدوین برنامه زمانبندی بر اساس Best Practice های دنیا میباشد. در این بخش یاد میگیرید که چگونه یک برنامه اصولی باید تدوین گردد و چه نکاتی در زمان طراحی و تدوین آن چه از لحاظ حقوقی و چه از لحاظ ساختاری اهمیت فراوانی برای داشتن یک برنامه کم نقص وجود دارد.  

آنچه در بخش دوم خواهید آموخت
مواردی که در سرفصلها درج شده تنها بخشی از مواردی است که در این دوره خواهید آموخت. آموزشهایی که شما را قادر میسازد تا به صورت کاملا عملی، جامع و کاربردی نسبت به اجرای برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه ها و آنچه در بخش اول فرا گرفته اید و با کمک نرم افزار اقدام نمایید.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. بخش اول: مفاهیم
- مقدمه
- مفاهیم برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه
- استاندارد اجرایی
- شناسایی و تعریف همه فعالیتها
- اولویت بندی و تعریف روابط بین همه فعالیتها
- تعریف، تخصیص و تسطیح منابع فعالیتها
- تعیین زمان برای همه فعالیتها
- بررسی و تایید مسیر بحرانی
- اطمینان از مناسب بودن شناوریهای تخصیص یافته
- آنالیز ریسک و ساخت پذیری برنامه زمانبندی
(Schedule Constructability and Risk Analysis)
- بررسی و تایید برنامه زمانبندی از منظر افقی و عمودی
- تنظیم، نظارت، کنترل و نگهداریBaseline در طول پروژه
- به روزرسانی با استفاده از Logic و Actual Progress 

2. بخش دوم: نرم افزار MSP
- مفاهیم اولیه و تنظیمات ابتدایی نرم افزار MSP
- تنظیمات اولیه، معرفی انواع تقویم، تقویم جدید، ویرایش تقویم و تعریف تعطیلات در تقویم و ....
- تعریف پروژه در MSP
- تعریف اطلاعات اولیه پروژه، فعالیتها، WBS و کدها و ابزار Outline و .....
- تهیه برنامه زمابندی (Time Schedule) در MSP
- انواع فعالیتها، برآورد مدت زمان فعالیتها و پروژه، روشهای برآورد مدت زمان، انوع روابط، روابط دسته جمعی و ...
- روش مسیر بحرانی (CPM) در MSP
- شناوری کل، آزاد، فعالیت بحرانی، انواع قید و نحوه تعریف، Deadline ها و ....
- تنظیمات Formatting برنامه در MSP
- سفارشی نمودن گانت و میله ها، تنظیمات مقیاس زمانی، تغییرات خطوط در برنامه، دسته بندی فعالیتها، ساخت Table و ایجاد View متنوع و ...
- تعریف فیلتر و Sort در MSP
- تعریف، کاربرد، معرفی، ایجاد و مرتب کردن فیلتر ها و فعالیتها و ...
- مدیریت منابع در MSP
- تعریف، تخصیص، منابع موازی و سری، گزارش گیری، تسطیح منابع با روشهای مختلف و ...
  - سایر نماها در MSP
- نمای Calendar و Network Diagram و Resource Form و Task Form و Task Sheet و Team planner و Timeline و ...
- ضریب وزنی و ترسیم S-Curve در MSP
- به روز رسانی برنامه زمانبندی در MSP
- درصد پیشرفت، تاخیرات، به روزرسانی و ...
- گزارشات (Reports) در MSP
- سایر ابزارها در MSP

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

در ادامه، مراحل ثبت‎‌نام در دوره‌های سازمانی ذکر شده است:
- درخواست برگزاری دوره از سوی سازمان درخواست‌دهنده به موسسه ACEMI ارائه شده و پس از بررسی همکاران و مدیر آموزش، سرفصل‌ها به همراه پیشنهاد قیمت به سازمان درخواست‌دهنده اعلام می‌شود.
- در صورتی که پیشنهاد قیمت مورد قبول سازمان درخواست‌دهنده قرار گیرد، برنامه زمانی آموزشی، برنامه پرداخت مالی، سرفصل‌ها به همراه نامه رسمی از طرف موسسه به سازمان درخواست‌دهنده ارائه میگردد.
- پس از دریافت پیشنهاد رسمی از سوی موسسه، سازمان درخواست‌دهنده، نامه‌ای رسمی جهت تایید پیشنهاد ارائه شده ارسال نموده و پس از آن فاکتور رسمی جهت پرداخت سازمان از سوی موسسه ارائه میگردد. سازمان درخواست‌دهنده باید پیش از شروع کلاس پیش‌پرداخت خود را نهایی نموده تا برنامه تنظیم شده بدون وقفه اجرا شود. لازم به ذکر است که هرگونه خسارت احتمالی ناشی از لغو دوره آموزشی و یا عدم پرداخت به موقع پیش‌پرداخت، برعهده سازمان درخواست‌دهنده است.
- پس از پرداخت پیش‌پرداخت، دوره مذکور مختص سازمان درخواست‌دهنده در سایت ایجاد شده و یک نماینده از سازمان در سایت موسسه اقدام به ثبت‌نام تمامی شرکت‌کنندگان در دوره مینماید. لازم به ذکر است که تمامی پشتیبانی‌ها از طریق سایت موسسه بوده و این ثبت‌نام در سایت الزامیست.
- در تمام این مسیر ما در موسسه همراه شما هستیم و جای نگرانی در هیچ بخشی وجود ندارد. خدمات از سوی موسسه ما تضمین شده است. 

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می شود.

الف. گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) به رنگ طلایی
 

ب. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای دریافت گواهینامه حرفه ای میبایست علاوه بر کسب گواهینامه حضور، در آزمون دوره نیز نمره قبولی دریافت نمایید.
- آزمونها به صورت آنلاین برگزار می گردند. لینک آزمون هر دوره تا حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره در پنل کاربری فعال می شود و ایمیل اطلاع رسانی دریافت خواهید کرد.
- برای تعیین سطح گواهینامه حرفه ای، در صورت کسب نمره 90 الی 100، گواهی با سطح "A"، نمره 80 الی 9/89 سطح "B" و 70 الی 9/79 سطح "C" اخذ خواهید نمود و نمره کمتر از 70 به معنای عدم قبولی می باشد.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای آموزش و گواهینامه ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸