معرفی دوره

ریسک موضوعی انکارناپذیر در تمامی سطوح و ارکان پروژه ها بوده و مدیریت آن برای رسیدن به موفقیت از اهمیت فراوانی برخوردار است. از طرفی، پروژه ها به دلیل دارا بودن ساختاری متغیر و پیچیده معمولا با ریسکهای زیاد و متنوعی مواجه هستند.
این دوره با هدف آموزش مدیریت ریسک در پروژه طراحی شده که شامل تعریف ریسک، معرفی انواع ریسک در پروژه، مباحث مربوط به تحمل ریسک و فرآیندهای مدیریت ریسک آغاز می شود. علاوه بر این موارد، تکنیک های شناسایی ریسکها شامل طوفان فکری و مصاحبه نیز در طول دوره بررسی شده و آنالیز ریسک زمانبندی و هزینه پروژه در بخشهای مختلف و با استفاده از روشهای جدید آموزش داده خواهد شد.
 
این دوره 24 ساعته به شکلی کاربردی و با استفاده از بررسی گزارشات و نمونه های موردی مختلف شرکتهای داخلی و بین المللی فعال در صنعت نفت و گاز برگزار خواهد گردید. در واقع مباحث آموزشی این دوره طوری تدوین گردیده تا در انتهای آن، فراگیران مهارت های مورد نیاز برای آنالیز و مدیریت موفقیت آمیز ریسک های پروژه را فرا گرفته و تخصصهای لازم را برای بررسی، ارزیابی، تحلیل و مدیریت ریسکهای پروژه بیاموزند.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. آموزش مفاهیم و مبانی مدیریت ریسک

2. آموزش نحوه مطالعات کیفی ریسک

3. آموزش کمی سازی ریسک 

4. آموزش نرم افزار PertMaster

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

در ادامه، مراحل ثبت‎‌نام در دوره‌های سازمانی ذکر شده است:
- درخواست برگزاری دوره از سوی سازمان درخواست‌دهنده به موسسه ACEMI ارائه شده و پس از بررسی همکاران و مدیر آموزش، سرفصل‌ها به همراه پیشنهاد قیمت به سازمان درخواست‌دهنده اعلام می‌شود.
- در صورتی که پیشنهاد قیمت مورد قبول سازمان درخواست‌دهنده قرار گیرد، برنامه زمانی آموزشی، برنامه پرداخت مالی، سرفصل‌ها به همراه نامه رسمی از طرف موسسه به سازمان درخواست‌دهنده ارائه میگردد.
- پس از دریافت پیشنهاد رسمی از سوی موسسه، سازمان درخواست‌دهنده، نامه‌ای رسمی جهت تایید پیشنهاد ارائه شده ارسال نموده و پس از آن فاکتور رسمی جهت پرداخت سازمان از سوی موسسه ارائه میگردد. سازمان درخواست‌دهنده باید پیش از شروع کلاس پیش‌پرداخت خود را نهایی نموده تا برنامه تنظیم شده بدون وقفه اجرا شود. لازم به ذکر است که هرگونه خسارت احتمالی ناشی از لغو دوره آموزشی و یا عدم پرداخت به موقع پیش‌پرداخت، برعهده سازمان درخواست‌دهنده است.
- پس از پرداخت پیش‌پرداخت، دوره مذکور مختص سازمان درخواست‌دهنده در سایت ایجاد شده و یک نماینده از سازمان در سایت موسسه اقدام به ثبت‌نام تمامی شرکت‌کنندگان در دوره مینماید. لازم به ذکر است که تمامی پشتیبانی‌ها از طریق سایت موسسه بوده و این ثبت‌نام در سایت الزامیست.
- در تمام این مسیر ما در موسسه همراه شما هستیم و جای نگرانی در هیچ بخشی وجود ندارد. خدمات از سوی موسسه ما تضمین شده است. 

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می شود.

الف. گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) به رنگ طلایی
 

ب. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای دریافت گواهینامه حرفه ای میبایست علاوه بر کسب گواهینامه حضور، در آزمون دوره نیز نمره قبولی دریافت نمایید.
- آزمونها به صورت آنلاین برگزار می گردند. لینک آزمون هر دوره تا حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره در پنل کاربری فعال می شود و ایمیل اطلاع رسانی دریافت خواهید کرد.
- برای تعیین سطح گواهینامه حرفه ای، در صورت کسب نمره 90 الی 100، گواهی با سطح "A"، نمره 80 الی 9/89 سطح "B" و 70 الی 9/79 سطح "C" اخذ خواهید نمود و نمره کمتر از 70 به معنای عدم قبولی می باشد.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای آموزش و گواهینامه ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
 • محمداحسان بهبودی

  سلام هزینه این دوره چقدر هست؟

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام انشالله سه شنبه (1398/9/5) ثبت نام را آغاز میکنیم و همه قیمتها در سایت برای ثبت نامهای مختلف قرار میگیرد. تمامی فرایند ثبت نام آنلاین خواهد بود. سوالی داشتید در خدمتتان هستیم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
 • محمداحسان بهبودی

  سلام هزینه این دوره چقدر هست؟

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام انشالله سه شنبه (1398/9/5) ثبت نام را آغاز میکنیم و همه قیمتها در سایت برای ثبت نامهای مختلف قرار میگیرد. تمامی فرایند ثبت نام آنلاین خواهد بود. سوالی داشتید در خدمتتان هستیم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
 • محمداحسان بهبودی

  سلام هزینه این دوره چقدر هست؟

  پاسخ
 • پشتیبان

  سلام انشالله سه شنبه (1398/9/5) ثبت نام را آغاز میکنیم و همه قیمتها در سایت برای ثبت نامهای مختلف قرار میگیرد. تمامی فرایند ثبت نام آنلاین خواهد بود. سوالی داشتید در خدمتتان هستیم.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸