معرفی دوره

از آنجایی که پروژه به هماهنگی بین کارفرمایان، مشاوران، پیمانکاران، تامین­کنندگان و سایر ذینفعان وابسته بوده و نظرات و منافع متفاوتی بین آنها وجود دارد، پروژه همواره در معرض خطر تاخیرات (Delays) و ادعاء (Claims) قرار دارد. ازین جهت، "آنالیز صحیح تاخیرات" و "مدیریت اصولی ادعاء" دو رکن مهم برای جلوگیری از شکست پروژه­ها میباشند. اما باید به این موضوع اشاره کرد که اگرچه آنالیز تاخیرات و مدیریت ادعاء به یکدیگر ارتباط دارند، اما از دو سیستم و فرآیند متفاوتی در مدیریت پروژه برخوردار هستند.

به همین منظور در این دوره جامع ابتدا درباره مفاهیم از پایه صحبت کرده و سپس فرآیند اصولی آنالیز تاخیرات را در حالتهای مختلفی که ممکن است در پروژه برایتان به وجود آید شرح میدهیم. فرآیندی که در 4 بخش اصلی بوده و قرار است آنالیزهای زمانی و مالی را به صورت جامعی آنهم در حالتهای مختلف به شما آموزش دهد. آموزشهایی که از انواع دستورالعملهای بین المللی AACE و SCL در آن استفاده شده و فرآیندهای اجرایی که شرکت Long International برای آنالیز تاخیرات بر اساس ساختار تجربی از پروژه ها تدوین نموده به صورت جامعی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. در این مبحث جامع نمونه های موردی مختلفی از دادگاهها و پروژه های مختلفی نیز مورد ارزیابی قرار میگیرد تا درک این مبانی و تفاوت تصمیمها در زمان آنالیز تاخیرات به صورت مشخصی آموزش داده شود.

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. بخش اول: مبانی برنامه‌ریزی و قراردادی در آنالیز تاخیرات
- مفاهیم برنامه‌ریزی و آنالیز قراردادی تاخیرات
- مفاهیم مهم در برنامه‌ریزی و زمان‌بندی برای آنالیز تاخیرات
- آنالیز تاخیرات همزمان (Concurrent Delays)

2. بخش دوم: آنالیز زمانی تاخیرات
- فرآیند جامع و مدارک و مستندات لازم برای پیش‌بینی و آنالیز تاخیرات:
- آنالیز تاخیرات در شرایطی که تنها Gantt Chart در دسترس است:
- آنالیز تاخیرات قبل از وقوع تاخیر (Contemporaneous Schedule Analysis)
- آنالیز زمانی تاخیرات بعد از وقوع تاخیر و اختلاف (After-the-Fact Schedule Analysis)

3. بخش سوم: آنالیز مالی تاخیرات
- آنالیز خسارات وارده به کارفرما
- آنالیز خسارت وارده به پیمانکار

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. نحوه ثبت‌نام
در ادامه، مراحل ثبت‎‌نام در دوره‌های سازمانی ذکر شده است:
- درخواست برگزاری دوره از سوی سازمان درخواست‌دهنده به موسسه ACEMI ارائه شده و پس از بررسی همکاران و مدیر آموزش، سرفصل‌ها به همراه پیشنهاد قیمت به سازمان درخواست‌دهنده اعلام می‌شود.
- در صورتی که پیشنهاد قیمت مورد قبول سازمان درخواست‌دهنده قرار گیرد، برنامه زمانی آموزشی، برنامه پرداخت مالی، سرفصل‌ها به همراه نامه رسمی از طرف موسسه به سازمان درخواست‌دهنده ارائه میگردد.
- پس از دریافت پیشنهاد رسمی از سوی موسسه، سازمان درخواست‌دهنده، نامه‌ای رسمی جهت تایید پیشنهاد ارائه شده ارسال نموده و پس از آن فاکتور رسمی جهت پرداخت سازمان از سوی موسسه ارائه میگردد. سازمان درخواست‌دهنده باید پیش از شروع کلاس پیش‌پرداخت خود را نهایی نموده تا برنامه تنظیم شده بدون وقفه اجرا شود. لازم به ذکر است که هرگونه خسارت احتمالی ناشی از لغو دوره آموزشی و یا عدم پرداخت به موقع پیش‌پرداخت، برعهده سازمان درخواست‌دهنده است.
- پس از پرداخت پیش‌پرداخت، دوره مذکور مختص سازمان درخواست‌دهنده در سایت ایجاد شده و یک نماینده از سازمان در سایت موسسه اقدام به ثبت‌نام تمامی شرکت‌کنندگان در دوره مینماید. لازم به ذکر است که تمامی پشتیبانی‌ها از طریق سایت موسسه بوده و این ثبت‌نام در سایت الزامیست.
- در تمام این مسیر ما در موسسه همراه شما هستیم و جای نگرانی در هیچ بخشی وجود ندارد. خدمات از سوی موسسه ما تضمین شده است. 

2. نحوه برگزاری
برگزاری دوره‌ها در سازمان‌ها به دو حالت حضوری و آنلاین (وبیناری) انجام میگیرد.
الف. برگزاری به صورت آنلاین: در این نوع برگزاری، شما به ویدئوهای آموزشی دسترسی داشته و میتوانید از خدمات موسسه در این زمینه بهره کافی را ببرید. تمام هماهنگی‌ها برای این موضوع، در قالب خدمات موسسه ارائه شده و توضیه میکنیم راهنمای دانلود فایل‌ها و ویدئوها را حتما مطالعه نمایید.
ب. برگزاری به صورت حضوری: در این نوع برگزاری، استاد به محل سازمان شما ارسال شده و میتوانید در محل خود اقدام به برگزاری دوره نمایید. لازم به ذکر است که در این نوع برگزاری اجازه ضبط کلاس‌ها وجود نداشته و ویدئوها صرفا باید توسط موسسه ضبط گردند که در حالت حضوری امکان‌پذیر نمیباشد.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می شود.

الف. گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) به رنگ طلایی
 

ب. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای دریافت گواهینامه حرفه ای میبایست علاوه بر کسب گواهینامه حضور، در آزمون دوره نیز نمره قبولی دریافت نمایید.
- آزمونها به صورت آنلاین برگزار می گردند. لینک آزمون هر دوره تا حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره در پنل کاربری فعال می شود و ایمیل اطلاع رسانی دریافت خواهید کرد.
- برای تعیین سطح گواهینامه حرفه ای، در صورت کسب نمره 90 الی 100، گواهی با سطح "A"، نمره 80 الی 9/89 سطح "B" و 70 الی 9/79 سطح "C" اخذ خواهید نمود و نمره کمتر از 70 به معنای عدم قبولی می باشد.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای آموزش و گواهینامه ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.