ادعای پیچیده‌ای به نام همگام‌سازی تاخیرات (Pacing Delays)

ادعای پیچیده‌ای به نام همگام‌سازی تاخیرات (Pacing Delays)

یکسری از ادعاها هستند که در ظاهر بسیار ساده به نظر می‌رسند، اما زمانی که سناریوهای مختلفی برای آن ایجاد می‌شود، پیچیدگی‌های آن افزایش پیدا می‌کند. یکی از این موارد همگام‌سازی تاخیرات (Pacing Delays) است که در ظاهر شاید مفهوم ساده‌ای باشد؛ اما در واقعیت می‌تواند باعث چالش‌های فراوان و ادعاهای پیچیده‌ای شود.
فرض کنید کارفرما در انجام فعالیتی تاخیر می‌کند و از طرفی این عمل باعث ایجاد شناوری برای پیمانکار می‌شود و پیمانکار فرایند اجرای کار را به دلیل عدم تاثیر بر زمان نهایی پروژه کند میکند. این موضوع بخصوص در فعالیت‌های Discretionary که ترجیح پیمانکار است رخ می‌دهد. اما چالش این موضوع این است که آیا پیمانکار می‌تواند این کار را انجام دهد و یا خیر؟
از طرفی اگر پیمانکار بخواهد این کار را انجام دهد، تحت چه شرایطی باید فرایند طی شود تا موضوع موردنظر مشخص و شفاف باشد. در این ویدئو به این چالش‌ها و پیچیدگی‌ها به همراه مثال پرداخته شده است.
- متن فوق، به‌صورت خلاصه است و کل مباحث ارائه شده در ویدئو را پوشش نمی‌دهد به همین دلیل پیشنهاد می‌گردد ویدئو را به‌صورت کامل مشاهده نمایید.


جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش‌های مؤسسه ACEMI

در نقشه راه جامع موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره ی فرایند جامع آنالیز تاخیرات در پروژه در سطح مهارت‌های سخت به‌صورت جامع ارائه شده است.
دوره‌های برنامه‌ریزی، زمان‌بندی، ارزیابی و کنترل پروژه و مدیریت یکپارچه مدیریت مالی، حسابداری و هزینه و فرایند جامع مدیریت اسناد و مدارک پیش‌نیازهای این دوره هستند.
برای آشنایی با سایر دوره‌ها و تاریخ برگزاری آن‌ها می‌توانید به تقویم آموزشی مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸