نقش حیاتی Schedule Narrative Report در مدیریت ادعا

نقش حیاتی Schedule Narrative Report در مدیریت ادعا

در این ویدئو آموزشی به جایگاه گزارش توصیفی برنامه زمانی (Schedule Narrative Report) پرداخته‌ایم. متأسفانه بسیاری تصور می‌کنند که گزارش توصیفی برنامه زمانی یک ابزار اضافه‌ای است که اهمیت چندانی نیز نخواهد داشت و لزومی به استفاده از آن وجود ندارد. اما در واقعیت این ابزار برای کارفرما و پیمانکار می‌تواند اهمیت زیادی به لحاظ قراردادی و حقوقی داشته باشد.

بسیاری از فرضیات مانند منابع، Logic، Lead، Lag و ... هستند که در برنامه زمانی وجود داشته، اما تا زمانی که این فرضیات توصیف و شرح داده نشوند، دلیل به‌کارگیری آن‌ها در برنامه زمانی مستند نشده و راه را برای اختلافات آتی باز خواهد گذاشت. به همین دلیل است که در برنامه زمانی و در زمان به‌روزرسانی‌ها، تدوین برنامه مبنا (As-Planned)، زمان‌بندی مجدد (Replan) و حتی تدوین برنامه جبرانی (Catchup Plan) باید از ساختاری به نام Schedule Narrative Report استفاده نماییم که در آینده بتواند در زمان بروز ادعاها و اختلافات راهگشا باشد.

در این ویدئو به معرفی برخی از این ویژگی‌ها پرداخته‌ایم که عبارت‌اند از:

1- General Description of Work
2- General Description of the Sequencing
3- Any Deviations from Mandated Sequencing
4- Identify any Phasing and Sequencing
5- Identification of all Mandated Milestones
6- Date Constraints/Floats/Near Critical Paths/Resources/Logic/Lags/Calendars, etc.


جایگاه این مبانی در آموزش‌های موسسه ACEMI

در نقشه راه جامع موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره ای در سطح مهارتهای سخت-کارشناسی و اجرایی در زمینه آموزش مبانی برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه ها به صورت جامع تدوین شده است، که این مبانی به شکلی استاندارد و جامع آموزش داده می شود و ساختار عملیاتی Schedule Narrative Report بررسی می‌گردد. علاوه بر این مبانی، نحوه ساختار سازی و استراتژی برنامه زمانبندی به همراه تاخیرات و ادعا، در یک رویکرد جامع و فرآیندی در دوره مهارتهای سخت-ارشد و استراتژی آموزش داده میشود. 


نظرات
 • فرهاد فرهمندي

  1 سال پیش

  نكات بسيار ريز , ظريف و صد البته كليدي هستند كه متاسفانه تقريبا در همه پروژه ها ناديده گرفته مي شوند

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  سپاس از نظر ارزشمندتان. با آرزوی موفقیت.

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸