غیرواقعی بودن بسیاری از تحلیل‌های تاخیرات در ایران

غیرواقعی بودن بسیاری از تحلیل‌های تاخیرات در ایران

در این ویدئو به یکی از موضوعات بسیار مهم دررابطه‌با آنالیز تأخیرات پرداخته‌ایم. انتخاب روش آنالیز تأخیرات بسیار حائز اهمیت است. یکی از روش‌های آنالیز تأخیرات با استفاده از برنامه مصوب یا impacted as-planned analysis است. این روش در بسیاری از دادگاه‌های دنیا رد می‌شود، اما استفاده از این روش همچنان در کشور ایران رواج داشته و در بسیاری از پروژه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. حال سؤال اینجاست که چرا صرفاً استفاده از برنامه مصوب برای آنالیز تأخیرات درست نیست و چرا در بسیاری از دادگاه‌های دنیا رد می‌شود؟ در این ویدئو سعی شده به زبان ساده به این سؤال پاسخ داده شود.
به‌طورکلی یک برنامه مصوب داریم که تأیید شده و یک برنامه بروز رسانی شده داریم که متأسفانه در بسیاری از اوقات در پروژه‌ها انجام نمی‌شود که این اتفاق نیز تا حد زیادی به مشاور ارتباط پیدا می‌کند که نمی‌تواند در پروژه اهمیت برنامه بروز شده را برای پیمانکار مشخص کند.
برای درک اهمیت برنامه زمانی تصور کنید که در پروژه‌ای پیمانکار بر خلاف برنامه مصوب در ترتیب اجرا تغییر ایجاد می‌کند و تغییر اولویت در اجرای کارها را انجام می‌دهد. از طرفی کارفرما سفارش تغییر خود را به پروژه اعمال می‌کند. بر مبنای این تغییر سفارش و بر اساس برنامه مصوب پروژه با 10 روز تغییر مجاز روبرو می‌شود اما در واقعیت با تغییر اولویت در اجرای کارها توسط پیمانکار، تغییر سفارش از شناوری استفاده می‌کند و عملاً پروژه با تأخیری روبرو نمی‌شود.
- متن فوق، به‌صورت خلاصه است و کل مباحث ارائه شده در ویدئو را پوشش نمی‌دهد به همین دلیل پیشنهاد می‌گردد ویدئو را به‌صورت کامل مشاهده نمایید.

جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش‌های مؤسسه ACEMI
در نقشه راه جامع موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره فرآیند جامع آنالیز تاخیرات در پروژه در سطح مهارت های سخت به صورت جامع ارائه شده است.
دوره های"برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه" و"مدیریت یکپارچه مدیریت مالی، حسابداری و هزینه"و"فرآیند جامع مدیریت اسناد و مدارک"پیشنیازهای این دوره می باشند.
برای آشنایی با دوره ها می توانید به تقویم آموزشی موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور مراجعه نمایید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸