در ادبیات حقوقی و قراردادی چیزی به نام Replan و Catchup وجود ندارد!

در ادبیات حقوقی و قراردادی چیزی به نام Replan و Catchup وجود ندارد!

سؤال اینجاست که آیا در مبانی حقوقی و قراردادی همچنان با مباحث Replan و Catchup plan و Reschedule مواجه هستیم و یا این ادبیات در ساختار قراردادی متفاوت است؟ در پاسخ به این سؤال باید بدانیم در ادبیات حقوقی و قراردادی چیزی به نام Replan و Catchup Plan و حتی Reschedule نداریم. دررابطه‌با قراردادهای همسانی صحبت می‌کنیم که در کشورهای مختلف استفاده می‌کنند (مانند: AIA و FIDIC و AGC و JCT و غیره) که در کشورهای آمریکا، انگلستان و مجامع بین‌الملل از آن‌ها استفاده می‌شود.
ادبیاتی که در کنترل پروژه مورداستفاده قرار می‌گیرد، عبارت‌اند از:
- Reschedule
- Replan
- Catchup Plan
- As-Planned Schedule

ادبیات حقوقی و قراردادی که مورداستفاده قرار می‌گیرد، عبارت‌اند از:
- Schedule Update
- Schedule Revision
- Initial Schedule

- متن فوق، به‌صورت خلاصه است و کل مباحث ارائه شده در ویدئو را پوشش نمی‌دهد به همین دلیل پیشنهاد می‌گردد ویدئو را به‌صورت کامل مشاهده نمایید.


جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش‌های مؤسسه ACEMI

در نقشه راه جامع مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره ی فرآیند جامع آنالیز تأخیرات در پروژه در سطح مهارت‌های سخت به‌صورت جامع ارائه شده است.
دوره‌های"برنامه‌ریزی، زمان‌بندی، ارزیابی و کنترل پروژه" و"مدیریت یکپارچه مدیریت مالی، حسابداری و هزینه"و"فرایند جامع مدیریت اسناد و مدارک"پیش‌نیازهای این دوره هستند.
برای آشنایی با سایر دوره‌ها و تاریخ برگزاری آن‌ها می‌توانید به تقویم آموزشی مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸