Last Planner System در شرایط تحریم و عدم قطعیت

Last Planner System در شرایط تحریم و عدم قطعیت

در این ویدئو به یکی از تکنیک‌های جالب ساخت ناب (Lean Construction) دررابطه‌با برنامه زمان‌بندی پروژه پرداخته شده است. اصول ناب (Lean) به‌صورت کلی دارای تکنیک‌ها و روش‌های زیادی است. اما تکنیک LPS یا Last Planner System مختص به صنعت ساخت بوده و یکی از تکنیک‌های Lean construction است. این تکنیک در بخش‌های مختلف پروژه می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و بسیار به ما کمک کند. یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که این تکنیک می‌تواند به ما در پروژه کمک کند، در شرایط تحریم و عدم قطعیت است.
روش‌های اجرا پروژه مثل EPC و DB عدم‌قطعیت‌های بسیار زیادی دارند و در واقع استفاده از تکنیک LPS در آن پروژه‌هایی که ما عدم قطعیت زیادی داریم و نمی‌توانیم پیش‌بینی مناسبی از فعالیت اجرا داشته باشیم، بسیار مناسب است. سیستم Last Planner دارای اجزای مختلفی است که در این ویدئو به معرفی این تکنیک و اجزای مختلف آن پرداخته‌ایم.

- متن فوق، بصورت خلاصه است و کل مباحث ارائه شده در ویدئو را پوشش نمی‌دهد به همین دلیل پیشنهاد می‌گردد ویدئو را به‌صورت کامل مشاهده نمایید.


جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش‌های مؤسسه ACEMI

در نقشه راه جامع مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره ی اجرا و مدیریت پروژه به روش اصول ناب در سطح مهارت‌های سخت ارائه شده است که به صورت کامل و جامع روش پیاده سازی اصول ناب در پروژه های صنعت ساخت را ارائه میدهد. پیشنیاز این دوره، دوره فرآیند یکپارچه برنامه ریزی، زمانبندی، ارزیابی و کنترل پروژه است. کلیه آموزش ها در این موسسه به نحوی ارائه خواهند شد که به صورت اجرایی قابلیت پیاده سازی این ساختارها در پروژه ها وجود داشته باشد. برای مشاهده تاریخ و نحوه برگزاری تمامی دوره ها می توانید به تقویم آموزشی مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.


نظرات
 • نگین پورشفیعی ماهانی

  1 سال پیش

  بسیااار مفید و کاربردی، مرسی ازتون.

  پاسخ
 • پشتیبان

  1 سال پیش

  سپاس از همراهی پر مهرتان، با آرزوی موفقیت!

  پاسخ
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸