چاپ جلد اول ترجمه پروتکل SCL توسط موسسه ACEMI و حقوق احداث

چاپ جلد اول ترجمه پروتکل SCL توسط موسسه ACEMI و حقوق احداث
چاپ جلد اول ترجمه پروتکل SCL توسط موسسه ACEMI و حقوق احداث
پروتکل تاخیر و تصدیع SCL که ویرایش دوم آن در سال 2017 و توسط انجمن حقوق ساخت (احداث) انگلستان منتشر گردیده است، یکی از مهمترین سندها در زمینه تحلیل تاخیرات و کاهش بهره‌وری (تصدیع) بوده و مرجع بسیاری از پروژه‌های بزرگ در دنیا تلقی می‌گردد. هدف این پروتکل که یک General Practice بوده و صرف نظر از ساختار حقوقی کشورها، نوع روش‌های اجرای پروژه، ساختار قراردادی و سیستم مدیریت پروژه می‌تواند به شکل موثری در پروژه‌های ساخت (احداث) به‌کار گرفته شده و باعث کاهش ادعاها و اختلافات فراوانی گردد. 

ویرایش دوم این پروتکل که توسط مجموعه بزرگی از حقوق‌دان‌ها، مهندسان و مدیران پروژه در انگلستان نوشته شده و نسبت به ویرایش اول (سال 2007) تغییرات قابل‌توجهی را تجربه کرده، برای اولین بار در کشور و به صورت کاری مشترک بین موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور و موسسه حقوق احداث و با همکاری جمع کثیری از مهندسان، مدیران پروژه و حقوق‌دانها ترجمه گردیده است. نکته قابل توجه در این ترجمه، همکاری بین رشته‌ای دو موسسه (مدیریت پروژه و حقوق ساخت) با همراهی متخصصین مختلفی از رشته‌های مختلف بوده که جلد دوم آن نیز به زودی منتشر می‌گردد.

کتاب حاضر، شامل متن انگلیسی و ترجمه پارسی‌ بخش نخست سند پروتکل «تأخیر و تصدیع» انجمن حقوق احداث انگلستان (معرفی، اصول بنیادین و واژه‌نامه) است. می‌توانید این کتاب را از لینک‌های زیر تهیه نمایید. 

1. خرید نسخه الکترونیکی (غیردانلودی)

2. خرید نسخه چاپی 

3. خرید هر دو نسخه الکترونیکی و چاپی با تخفیف ویژه

4. سایت ترجمه پروتکل


نکته مهم:اعضای کانون دانش پژوهان موسسه ACEMI در صورت حضور در شانزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه، نسخه چاپی این کتاب را به رایگان و با امضای دکتر علوی پور به یادگار دریافت خواهند کرد.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.