معرفی دوره

بر اساس مطالعات انجام‌شده توسط موسسه ساخت ناب (LCI) در آمریکا، صنعت ساخت نسبت به تمامی صنایع دیگر بهره‌وری پایین‌تری دارد که این موضوع باعث گردیده زمان و هزینه پروژه‌های ساخت با افزایش قابل توجهی مواجه شده و نرخ ورشکستگی این صنعت نسبت به تمامی صنایع دیگر بالاتر باشد. اما راهکار چیست؟
یکی از راهکارهایی که طی سال‌های اخیر با رشد قابل‌توجهی مواجه شده، استفاده از فناوری و تکنولوژی‌های نوین در صنعت ساخت است. طبق تعریف انجمن مدیریت ساخت آمریکا، تکنولوژی ساخت عموما به سیستم‌ها، ابزارها‌، تجهیزات، ماشین‌آلات و نرم‌افزارهایی اطلاق می‌شود که به جهت ساماندهی و نظم‌دهی داده‌ها، مواد و مصالح و سایر منابع به‌کارگرفته می‌شود. مدیریت فناوری و تکنولوژی‌های نوین در صنعت ساخت دربرگیرنده روش‌های خودکار و نیمه‌خودکاری است که به جهت تکمیل فعالیت‌های خاص به‌کارگرفته می‌شود تا باعث دستاوردهای مهمی از منظر زمان، هزینه، کیفیت، پایداری، ریسک و ایمنی در شرایطی شود که در حالت عادی امکان‌پذیر نیست.
اما با وجود تمام مزایایی که استفاده از فناوری‌های دیجیتال نوین در صنعت ساخت دارد، افراد و سازمان‌های فعال در این حوزه، از یک رویکرد استاندارد و شیوه مناسب، به جهت انتخاب، به‌کارگیری و مدیریت این فناوری‌ها برخوردار نیستند. عدم وجود این موضوع می‌تواند حتی باعث شکست متخصصان این حوزه و سازمان‌هایی شود که بر روی این فناوری‌های نوین سرمایه‌گذاری زیادی نموده‌اند. در نتیجه، بدون داشتن یک رویه مشخص و استاندارد، نه تنها فناوری باعث موفقیت ما نخواهد شد، بلکه ممکن است باعث شکست افراد، پروژه‌ها و سازمان‌های فعال در صنعت ساخت شود.
اما در موسسه ACEMI و به جهت استانداردسازی نحوه مدیریت فناوری‌های دیجیتال در صنعت ساخت، دوره‌ای بر اساس جدیدترین فناوری‌های دیجیتال در این صنعت و مبتنی بر استانداردهای بین‌المللی، از جمله استاندارد بی‌نظیر انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) که در سال 2023 منتشر شده است، برای اولین‌بار در کشور برگزار می‌شود. دوره‌ای که از 2 بخش کلیدی تشکیل شده و نه تنها در بخش اول، مدیریت داده، فناوری‌های مختلف دنیای امروز، حوزه‌های مختلف هوش مصنوعی (AI) و نحوه مواجهه سازمان‌های صنعت ساخت با تحولات فناوری را به شما آموزش می‌دهد، بلکه در بخش دوم و بسیار مهم این دوره، شیوه‌نامه مدیریتی این فناوری‌ها را به شکل فوق‌العاده‌ای ارائه می‌کند. شیوه‌نامه استانداردی که یک مدیر ساخت کارگزار (CMA) که نماینده قانونی کارفرما برای پروژه‌های ساخت است، باید فرا گیرد تا بتواند از مرحله قبل از طراحی تا پس از ساخت به مدیریت استاندارد و ساختارمند این فناوری‌های دیجیتال بپردازد.
این دوره که برای اولین‌بار در کشور در سال 1403 برگزار می‌شود، یک رویه اصولی برای کارشناسان، مدیران، محققان، سرمایه‌گذاران و تمامی فعالان صنعت ساختی ارائه می‌کند. رویه‌ای که با فراگیری آن، متخصصان و سازمان‌های فعال در این صنعت می‌توانند یک مزیت رقابتی بزرگ برای خود ایجاد نموده و باعث توسعه خود و کسب‌و‌کارشان در این صنعت پرریسک اما بسیار سودآور شوند.

آنچه خواهید آموخت

در این دوره که برای اولین‌بار در کشور برگزار می‌شود، نه تنها با انواع فناوری‌های دیجیتال که قابلیت استفاده در صنعت ساخت را دارند آشنا می‌شوید، بلکه نحوه استفاده از آن‌ها را در ساختار پروژه‌ها، در چرخه حیات اجرای پروژه، به شکل کاملی خواهید آموخت. در واقع هدف این دوره آنست که موارد زیر را به شما آموزش دهد و یک استاندارد اجرایی جامع برای پروژه‌های کشور باشد. این موارد عبارتند از:
1. یادگیری فناوری‌های دیجیتال قابل استفاده در صنعت ساخت
2. یادگیری نحوه به‌کارگیری این فناوری‌ها در مرحله قبل از طراحی
3. یادگیری نحوه به‌کارگیری این فناوری‌ها در مرحله طراحی
4. یادگیری نحوه به‌کارگیری این فناوری‌ها در مرحله تدارکات
5. یادگیری نحوه به‌کارگیری این فناوری‌ها در مرحله ساخت
6. یادگیری نحوه به‌کارگیری این فناوری‌ها در مرحله پس از ساخت

وجه تمایز این دوره

- ارائه ساختار جامع مدیریت فناوری‌های دیجیتال برای صنعت ساخت برای اولین‌بار در کشور
- آموزش اولین سند تخصصی مدیریت فناوری در صنعت ساخت برای مدیران پروژه
- ارائه ساختار آموزشی مختص متخصصان و سازمان‌های فعال در صنعت ساخت
- متمایزسازی فراگیران به دلیل آموزش به‌روزترین اسناد تخصصی مدیریت ساخت در دنیا که بعضا دسترسی به برخی از آنها در کشور سخت و یا ناممکن است.
- ارائه ویدیوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرند)
- گروه پشتیبانی 60 روزه از زمان شروع دوره
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختار یافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

برای دریافت مشاوره رایگان از مشاوران تخصصی موسسه ACEMI،
کافیست از طریق لینک زیر، اطلاعات خود را ثبت و ارسال کنید.

برای دریافت مشاوره آموزشی کلیک کنید

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1. فناوری‌های دیجیتال در صنعت ساخت
- مقدمه: نگاهی به تاریخچه تحولات فناوری از انقلاب صنعتی تا امروز و معرفی ابرروندهای حاکم بر جهان (چرا استفادهٔ هرچه بیشتر از فناوری محتوم است)
- داده: فرآیند مدیریت داده (معرفی فرآیند با نگاهی به چارچوب:DIKW داده، اطلاعات، دانش، خرد)؛ تولید داده (دوربین، پهپادها (Drones)، اسکلت بیرونی هوشمند (Exoskeletons)، فتوگرامتری (Photogrammetry)، ابر نقاط (Points Clouds)، مصالح و تجهیزات هوشمند، مکان‌یابی و نقشه‌برداری همزمان (SLAM)، سنسورهای پوشیدنی (Wearable Sensors))؛ پردازش داده (گردآوری داده (اینترنت اشیاء (IoT) و نسل پنجم ارتباطات (5G))، پیش‌پردازش، مدلسازی، مصورسازی و تحلیل داده (دوقلوهای دیجیتال (Digital Twin)، هوش مصنوعی (AI) و داده‌کاوری (Data Mining یا BI))؛ ذخیره داده (مفاهیم انباره‌ی داده (Data Warehouse)، Data Mart، دریاچهٔ داده (Data Lake) و خط لولهٔ داده (Data Pipeline))؛ اشتراک‌گذاری و پایش داده (سیستم‌های مدیریت اطلاعات، سیستم‌های یکپارچه‌سازی، دستگاه‌های متصل سیار (Connected Mobile Devices) و سیستم‌های امنیت اطلاعات)
- بررسی تفصیلی چند فناوری کاربردی در صنعت ساخت: مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM)؛ فناوری اینترنت اشیا (IoT) و کاربردهای آن در صنعت ساخت؛ و فناوری بلاکچین و کاربردهای امکان‌پذیر آن در صنعت ساخت
- بررسی تفصیلی هوش مصنوعی با نگاهی به صنعت ساخت: ریشه‌های عدم قطعیت در پدیده‌ها (پراکندگی آماری، ابهام فازی و آشوبناکی)؛ شناسایی آماری الگو، استنتاج فازی، مدل‌های تصمیم‌گیری کمّی مبتنی بر احتمالات، یادگیری ماشینی، مسئله پیش‌بینی سری‌های زمانی، داده‌کاوی و کلان‌داده (Big Data))؛ معرفی هوش محاسباتی (Computational Intelligence)، بهینه‌سازی با استفاده از کلونی مورچگان، الگوریتم ژنتیک و PSO؛ تاریخچه شکل‌گیری شبکه‌های عصبی مصنوعی (از پرسپترون (Perceptron) تک‌لایه تا شبکه‌های یادگیری عمیق (Deep Learning)؛ معرفی رویکردهای پردازش زبان طبیعی (NLP) و حوزهٔ مدل زبان بزرگ (LLM))؛ تمرین کار با ربات ChatGPT به‌عنوان یک نمونه از LLM و استفاده از آن در تحلیل اطلاعات و مستندات پروژه
- مواجهه سازمان‌ها با فناوری: به‌کارگیری فناوری جدید به مثابهٔ مدیریت تحول؛ سطوح مختلف آشنایی با ابزار و هدف‌گذاری یادگیری آن؛ نگاهی به بحث حاکمیت داده (Data Governance) در سازمان و تصمیم‌گیری داده‌محور (Data-Driven Decision Making)

2. فرآیند استاندارد برای مدیریت فناوری‌‌های دیجیتال در پروژه
- مقدمه: نقش مدیر ساخت کارگزار (CMA) در مدیریت فناوری دیجیتال؛ شرایط رضایت‌مندی کارفرما معروف به COS؛ برنامه مدیریت طرح/پروژه؛ و ارزیابی تکنولوژی
- به‌کارگیری فناوری‌های دیجیتال در مرحله قبل از طراحی: تشریح انتظارات و اهداف کارفرما؛ روش‌های فناوری و تحویل؛ انتخاب تیم طراحی؛ سیستم مدیریت اطلاعات؛ داده‌ها در مرحله قبل از طراحی؛ و جلسات قبل از طراحی
- به‌کارگیری فناوری‌های دیجیتال در مرحله طراحی: جلسات اولیه طراحی؛ کنترل ارتباطات و اسناد؛ بررسی اسناد طراحی؛ برنامه‌ریزی و زمان‌بندی؛ و کنترل هزینه
- به‌کارگیری فناوری‌های دیجیتال در مرحله تدارکات: برنامه‌ریزی تدارکات؛ برگزاری مناقصات؛ جلسات قبل از مناقطه؛ و ابلاغ قرارداد
- به‌کارگیری فناوری‌های دیجیتال در مرحله ساخت: جلسات قبل از ساخت؛ شرایط موجود؛ برنامه‌ریزی و زمان‌بندی ساخت؛ روش‌های ارتباطی؛ ثبت اسناد و گزارش‌دهی؛ کنترل و مدیریت اسناد؛ مجوزها و بیمه‌ها؛ مدیریت کیفیت؛ بهره‌برداری؛ جلسات پیشرفت؛ ثبت نقشه‌ها؛ پرداخت صورت‌وضعیت‌ها؛ جلسات پیش از اختتام؛ و فهرست نواقص
- به‌کارگیری فناوری‌های دیجیتال در مرحله پس از ساخت: مستندات نهایی؛ وارانتی، گارانتی و راهنماهای بهره‌برداری و نگهداری؛ بهره‌برداری؛ و درس‌آموخته‌ها

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

1. ثبت‌نام در دوره چگونه و چه زمانی انجام می‌شود؟
ثبت‌نام در دوره‌ها به صورت آنلاین و از طریق وبسایت موسسه و صفحه اختصاصی هر دوره انجام می‌شود. زمان آغاز ثبت‌نام هر دوره از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌شود و کانتر آغاز ثبت‌نام در وبسایت موسسه فعال می‌گردد.

2. چرا باید شماره موبایل خود را تایید و کارت شناسایی معتبر آپلود نمایم؟
برای ثبت‌نام در دوره‌ها باید هم شماره موبایل خود را تایید نموده و هم یک کارت شناسایی معتبر آپلود کرده باشید. این‌کار تنها یکبار انجام شده و نیاز نیست برای هربار ثبت‌نام این کار را تکرار کنید. پس از آپلود کارت شناسایی همکاران ما در اسرع وقت (بین 24 الی 48 ساعت) نسبت به تایید آن اقدام می‌کنند. پس از آپلود کارت شناسایی می‌توانید ادامه مراحل ثبت‌نام خود را طی کنید ولی در صورت عدم تایید کارت شناسایی، احتمال لغو ثبت‌نام شما وجود دارد. پس حتما نسبت به آپلود مدارک معتبر خود دقت کنید.
از آنجایی که برای دوره‌های تقویمی و ویدئویی گواهینامه صادر می‌شود وبرای صدور گواهینامه به تایید هویت واقعی فراگیران نیاز است، باید شماره موبایل و کارت شناسایی معتبر شما تایید گردد. دلیل دیگر آنست که ویدئوهای دوره‌ها در اختیار فراگیران قرار گرفته و بر روی ویدئوها واترمارک قرار می‌گیرد. در صورتی‌که ثبت‌نام‌کننده هویتی واقعی نداشته باشد، این واترمارک نیز می‌تواند غیرواقعی بوده و مشکلاتی را ایجاد نماید. از این‌رو، این موضوع هم به نفع کاربران و هم موسسه است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای ثبت‌نام در سایت و دوره‌ها مراجعه نمایید.

3. آیا برای ثبت‌نام در این دوره تخفیف ارائه می‌شود؟
اگرچه اعتقاد داریم قیمت دوره‌­های موسسه به نسبت کیفیت، جامعیت و ویژگی­‌های منحصربه‌­فردی که در اختیارتان قرار می­‌دهد بسیار کمتر از ارزش واقعی آ­ن­ها است، اما علاوه بر
- برگزاری جامع هر دوره با تعداد ساعت بسیار بالا که نه فقط در ایران، بلکه در عرصه بین­‌الملل کم­‌نظیر است؛
- محتوای تخصصی که در ایران یافت نمی­‌شود و بسیار ناب است؛
- کیفیت و نظم برگزاری کلاس­‌ها؛
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل (جزوات تنها در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد)
تخفیف­‌های ویژه‌­ای توسط موسسه نیز برای همدلی در این شرایط اقتصادی در نظر گرفته شده است.

4. این تخفیف‌ها شامل چه مواردی هستند؟
الف. تخفیف ویژه اعضای کانون دانش‌­پژوهان 
ACEMI
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، می‌­توانید از قیمت‌های ویژه اعضای کانون بهره‌­مند شده و با قیمت کمتری در دوره‌­ها ثبت‌نام نمایید.
- اگر عضو کانون موسسه ACEMI باشید، علاوه بر بهره­‌مندی از قیمت‌های ویژه اعضای کانون، از تخفیف امتیازی بهره‌­مند می‌­شوید تا بتوانید در آینده نیز از این امتیاز که تبدیل به کد تخفیف اعضای کانون می­‌شود، بهره‌­مند شوید.
ب. تخفیف ثبت­‌نام زودهنگام (24 ساعته)
اگر در شبکه­‌های مجازی موسسه (لینکدین، تلگرام، اینستاگرام) عضو باشید، قبل از شروع ثبت‌نام برخی از دوره‌­ها تخفیفی برای ثبت‌­نام زودهنگام در اختیارتان قرار می‌گیرد که 24 ساعت فرصت دارید تا از این تخفیف دلچسب استفاده نمایید. این تخفیف نیز به صورت جداگانه ارائه شده و می­‌تواند با تخفیف اعضای کانون دانش‌­پژوهان ACEMI جمع شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخفیف‌ها، به صفحه تخفیف‌های ویژه موسسه ACEMI مراجعه کنید.

5. نحوه برگزاری دوره چگونه است؟
- این دوره به صورت آنلاین برگزار می‌شود. در روز برگزاری هر جلسه لینک ورود به جلسه از طرف وبرنو برایتان ایمیل خواهد شد. اگر ایمیل را در Inbox خود نیافتید، حتما پوشه Spam و Promotion و Social ایمیل خود را چک نموده و آن را به Inbox منتقل نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل حاوی لینک ورود به وبینار تا ساعت 15 روز برگزاری وبینار با شماره‌های موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت به ما اطلاع دهید.
- شما می‌توانید با اندروید ۸ به بالا، یا با آخرین نسخه مرورگر کروم، و یا آیفون با آخرین نسخه سافاری، در وبینارها شرکت کنید، اما بهترین راه شرکت در رویدادها، استفاده از لپتاپ و مرورگر کروم است.
- محتوای جلسات آنلاین تا 24 ساعت بعد از برگزاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- حتما پیش از شروع دوره راهنمای ورود به وبینارها را بررسی کنید.

6. آیا جزوات و ویدئوها در اختیار فراگیران قرار می گیرد؟
محتوای دوره‌ها که در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار می‌گیرد شامل انواع زیر است:
1. جزوات (اسلایدها)
2. فایل‌ها (ورکشاپ‌ها، فایل‌های ضمیمه و...)
3. ویدئوهای ضبط شده
بر اساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده در موسسه، اعضای کانون دانش‌پژوهان به هر 3 نوع محتوای ارائه شده دسترسی داشته اما سایر فراگیرانی که عضو کانون دانش‌پژوهان نیستند، تنها به ویدئوهای ضبط شده و فایل‌ها دسترسی دارند.
برای کسب جزئیات بیشتر درباره نحوه ارائه محتوای دوره، حتما راهنمای دسترسی به محتوای دوره‌ها را مطالعه کنید.

7. آیا این دوره ضمانت عودت وجه دارد؟
در راستای تکریم و حمایت از فراگیران و دانش‌پذیران موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، دوره‌های آموزشی (وبیناری، ویدئویی و هیبریدی)، دارای ضمانت بازگشت وجه 100 درصد است و شما اگر دوره‌ها و آموزش‌های ما را تهیه کرده باشید و احساس کنید که از دوره آموزشی به هر دلیلی رضایت ندارید، 100 درصد وجه پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ضمانت بازگشت وجه را مطالعه کنید.

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- گواهینامه حضور (Certificate of Participation) برای این دوره صادر می‌شود. 

الف. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره‌ای (این یک نمونه گواهینامه است)

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، نقشه راه مدیریت ساخت (CM) و گواهینامه‌ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی‌هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه‌ها متمایز می‌کند، قابلیت اعتبارسنجی آن‌ها است. هر یک از گواهینامه‌های موسسه برای هر یک از شرکت‌کنندگان با یک کد یکتا صادر می‌گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام‌خانوادگی اعلام می‌کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه‌ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می‌شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می‌کنید.
- فایل PDF گواهینامه‌ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می‌گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، می‌توانید از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

1- پشتیبانی مادام‌العمر برای اعضای کانون:
مادامی که عضو کانون دانش‌پژوهان موسسه ACEMI باشید، می‌توانید از پشتیبانی دوره بهره‌مند شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.
2- پشتیبانی 60 روزه برای اعضای عادی:
به مدت 60 روز از آغاز دوره، از پشتیبانی دوره بهره‌مند می‌شوید. برای مطرح کردن سوالات خود، می‌توانید از طریق پنل کاربری، بخش پشتیبانی علمی دوره‌ها، سوال خود را ارسال کنید و پاسخ آن را از اساتید دریافت کنید.
3- پشتیبانی 60 روزه در گروه تلگرامی:
می‌توانید سوالات خود را در گروه پشتیبانی تلگرامی که از ابتدای دوره به مدت 60 روز با حضور اساتید و سایر شرکت کنندگان فعال است، بپرسید و از راهنمای اساتید و دیگران، بهره‌مند شوید.

تاکنون شرکت کننده‌ای موفق به اخذ گواهینامه‌های این دوره نشده است.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸