نحوه انتقال فایل از نرم افزار MSP به نرم افزارهای Navisworks و Synchro

نحوه انتقال فایل از نرم افزار MSP به نرم افزارهای Navisworks و Synchro

در این ویدئو آموزشی قصد داریم نحوه Import کردن فایل پروژه های نرم افزار MSP را در نرم افزار های Navisworks و Synchro تمرین کنیم.

1. وارد کردن فایل پروژه های نرم افزار MSP در نرم افزار Navisworks:
برای انجام این کار، ابتدا باید یک فایل از مدل سه بعدی را درون نرم افزار بارگذاری نموده و سپس در نوار ابزار HOME گزینه Time Liner را انتخاب نمایید. موضوعی که با باز شدن پنجره Time Liner در پایین صفحه همراه است.
جهت Import کردن فایل نرم افزار MSP، بر روی گزینه Datasources کلیک نموده و سپس گزینه Add را انتخاب نمایید. در این قسمت، فایل هایی که نرم افزار Navisworks به جهت استفاده از فایل های برنامه زمانبندی استفاده مینماید را نمایش می دهد. سپس با انتخاب گزینه مورد نظر، پنجره ای باز خواهد شد و باید فایل مورد نظر را جست و جو و انتخاب کنید.
بعد از انجام عملیات فوق، پنجره ای تحت عنوان Field selector باز خواهد شد که باید در این قسمت، ستون هایی که در فایل انتخابی پروژه نرم افزار MSP وجود داشت با ستون های از پیش تعیین شده این نرم افزار منطبق سازی شوند. در نهایت، بعد از منطبق سازی نام ستون هایی که نیاز دارید، گزینه OK را انتخاب نمایید.
برای اینکه داده های فایل MSP بر روی نرم افزار Navisworks بارگذاری شوند، نیاز است که که گزینه  Refresh را انتخاب نموده و بعد از باز شدن پنجره مورد نظر، اگر برای اولین بار قصد دارید که فایل MSP را Import کنید، گزینه Rebuild Task Hierarchy را انتخاب نمایید و در نهایت بر روی گزینه OK کلیک کنید.
با انجام دادن مراحل فوق میتوانید داده های فایل بارگذاری شده مورد نظر را در قسمت  Taskدر پنجره Time Liner مشاهده نمایید.

2. وارد کردن فایل پروژه های نرم افزار MSP در نرم افزار Synchro:
باید توجه داشت که در نرم افزار Synchro الزامی برای بارگذاری مدل سه بعدی برای Import کردن فایل پروژه MSP وجود ندارد. برای بارگذاری مدل سه بعدی، نیاز دارید فایل مدل را به یک فایل IFC تبدیل نموده و سپس آن را Import نمایید.
برای استفاده از فایل های MSP در نرم افزار Synchro، باید فایل های MSP با پسوند (.XML) ذخیره شوند. سپس بر روی نوار ابزار File کلیک کرده و گزینه Import را انتخاب نموده و در نهایت گزینه Microsoft Project XML را انتخاب نمایید. بعد از انجام مراحل فوق، پنجره ای باز خواهد شد که باید فایل مورد نظر را جست و جو و انتخاب نمایید. در نهایت میتوان اطلاعات داده های فایل MSP را در این نرم افزار مشاهده نمود.


جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش های موسسه ACEMI:
در نقشه راه جامع موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، در سطح مهارت های سخت، دوره ای با عنوان یکپارچه سازی مدیریت زمان و هزینه با استفاده از Navisworks  وSynchro ارائه شده است که به صورت کامل ایجاد ابعاد (4D) و (5D) را روی مدل های BIM فراهم می سازد. فرآیندی که در آینده باعث تغییر رویکرد مدیریت پروژه خواهد شد


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸