تفاوت محاسبه Actual Duration در نرم افزارهای MSP و P6

تفاوت محاسبه Actual Duration در نرم افزارهای MSP و P6

در این ویدئو آموزشی به بررسی تفاوت محاسبه Actual Duration در نرم افزار های Microsoft Project و Primavera P6 پرداخته ایم. باید به این نکته توجه داشت که نحوه محاسبه زمان های واقعی، یکی از مهم ترین موارد در نرم افزارهای MSP و P6 بوده، که برای بروزرسانی برنامه (Update) و یا (Reschedule) به کار برده می شود.

محاسبه Actual Duration در نرم افزار Microsoft Project:
- برای مشاهده تغییرات، یک پروژه نمونه در نرم افزار MSP مدل شده است.
- ابتدا یک فعالیت را برای نمونه مدلسازی نموده و برای آن یک تاریخ شروع واقعی در نظر خواهیم گرفت. سپس نرم افزار را (Reschedule) می کنیم. در نتیجه مشاهده می شود که نرم افزار فعالیت مورد نظر را به اصطلاح Split کرده است و فرض می کند که در فعالیت مورد نظر از کل Duration به اندازهActual Duration  کار انجام شده است و مابقی آن کاری صورت نگرفته است.

محاسبه Actual Duration در نرم افزار Primavera P6:
- برای مشاهده تغییرات، یک پروژه نمونه، در نرم افزار P6 مدل شده است.
- ابتدا یک فعالیت را برای نمونه مدلسازی نموده و برای آن یک تاریخ شروع واقعی در نظر خواهیم گرفت. سپس نرم افزار را (Reschedule) می کنیم. در نتیجه مشاهده می شود که نرم افزار فاصله زمان شروع فعالیت تا Data Date را فارغ از این موضوع که چند درصد کار انجام شده، در نظر خواهد گرفت.


جایگاه این مبانی در آموزش های موسسه  ACEMI:
در نقشه راه جامع موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره هایی در زمینه آموزش نرم افزارهای (Microsoft Project) و (Primavera P6) تدوین شده است که این مبانی به شکلی استاندارد و جامع آموزش داده می شود.نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸