آموزش تفاوت قید ALAP در دو نرم افزار P6 و MSP

آموزش تفاوت قید ALAP در دو نرم افزار P6 و MSP

در این ویدئو آموزشی به بررسی تفاوت قید As Late As Possible در نرم افزار های Microsoft Project و Primavera P6 پرداخته ایم. همچنین باید به این نکته توجه کرد که وجود قید در برنامه زمانی موضوع مناسبی تلقی نشده و در صورت امکان باید از استفاده از قیود خودداری نمود. اما وجود این قیدها در برنامه زمانی و نحوه مدلسازی آنها در نرم افزارهایی چون P6 و MSP موضوعی مهم تلقی میگردد و باید از آنها مطلع بود.

قید As Late As Possible در نرم افزار Microsoft Project:
- برای مشاهده تغییرات، در صورت استفاده از قید (ALAP)، یک پروژه نمونه در نرم افزار MSP مدل شده است.
- می توان نتیجه گرفت که در صورت استفاده از قید (ALAP)، فعالیت مورد نظر به میزان شناوری کل به تاخیر خواهد افتاد و تمام فعالیت های پس نیاز خود را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد. این موضوع مشکل این نرم افزار در استفاده از این قید را نمایان می سازد.

قید As Late As Possible در نرم افزار Primavera P6:
- برای مشاهده تغییرات، در صورت استفاده از قید (ALAP)، یک پروژه نمونه در نرم افزار P6 مدل شده است.
- می توان نتیجه گرفت که در صورت استفاده از قید (ALAP)، فعالیت مورد نظر تنها به میزان شناوری آزاد به تاخیر خواهد افتاد و بر روی فعالیت های پس نیاز تاثیری نخواهد گذاشت.


جایگاه این مبانی در آموزش های موسسه  : ACEMI
در نقشه راه جامع موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره هایی در زمینه آموزش نرم افزارهای (Microsoft Project) و (Primavera P6) تدوین شده است که این مبانی به شکلی استاندارد و جامع آموزش داده می شود.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸