دلیل تفکیک مدیریت ساخت از مدیریت عمومی پروژه

دلیل تفکیک مدیریت ساخت از مدیریت عمومی پروژه

در جوامع توسعه‌یافته همانند کشور آمریکا، ایجاد گرایش مدیریت ساخت وابسته به دلایل مهمی بوده است. اگر به‌صورت کلان به این موضوع توجه کنیم، زمانی که به جهت توسعه‌یافتگی قصد داریم رشد کنیم، نیازهایی را شناسایی کرده و برای برطرف‌کردن آن نیاز، به ارائه خدمات احتیاج پیدا می‌کنیم. یک نیاز جدید باعث ایجاد خدمت جدیدی خواهد شد و به جهت اینکه ارائه آن خدمت و وجود افراد متخصص نیاز خواهیم داشت.
در نتیجه ایجاد یک نیاز، احتیاج به افراد متخصص را پررنگ خواهد کرد. بحث مدیریت ساخت نیز همین است، زمانی که آنالیز تأخیرات در کشور به شکل استاندارد وجود ندارد و محدوده دانشی به شکل مناسب در کشور برای آن وجود ندارد نیاز به خدمات را ایجاد می‌کند که آنالیز تأخیرات ارائه شود و در نتیجه نیاز به یک متخصص آنالیزگر تأخیرات خواهیم داشت که وجود این متخصص باعث کمتر شدن مشکلات پروژه و حل‌شدن برخی از چالش‌ها خواهد شد.
- متن فوق، به‌صورت خلاصه است و کل مباحث ارائه شده در ویدئو را پوشش نمی‌دهد به همین دلیل پیشنهاد می‌گردد ویدئو را به‌صورت کامل مشاهده نمایید.


جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش‌های مؤسسه ACEMI

در نقشه راه جامع مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، در سطح مهارت‌های سخت (کارشناسی - اجرایی و ارشد - استراتژی) و در سطح مهارت‌های نرم دوره‌های جامعی دیده شده است.
برای آشنایی با دوره‌ها و تاریخ برگزاری آن‌ها می‌توانید به تقویم آموزشی مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸