معرفی دوره

داده‌ها در دنیای امروز از اهمیت زیادی در تمامی کسب‌و‌کارها برخوردار بوده، به حدی که باعث گردیده افرادی که در زمینه تدوین و تحلیل داده فعالیت می‌کنند در بسیاری از جهات در راس هرم شغلی قرار گیرند. این موضوع شاید در مدیریت پروژه از حساسیت بیشتری نیز برخوردار بوده و دسترسی سریع، آسان و هدفند به اطلاعات یا به عبارتی دسترسی Real-time، به دلیل افزایش سرعت تصمیم‌گیری هدفمند و کاهش هزینه‌ها، برای مدیران پروژه و سازمان اهمیت فراوانی دارد. هرچه حجم داده‌های پروژه افزایش می یابد، استفاده از ابزارهای اطلاعاتی بایستی هوشمندانه‌تر گردیده و اطلاعات صحیحی به شکلی بهینه در اختیار مدیران قرار گیرد.

از آن‌جا که گزارش‌های وضعیت پروژه باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده‌سازی شده و نیازمند دقت بالایی هستند، شرکت Microsoft با ارائه نرم افزار Power BI، توانسته است ابزاری کاربردی، شامل طیف وسیعی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های کلیدی ارائه نماید تا فعالیت‌های مدیریت پروژه و حوزه‌های مختلف را یکپارچه نموده و داده‌ها را به شکلی هدفمند به اطلاعات قابل تفسیر توسط مدیران پروژه تبدیل گرداند. این موضوع نه تنها در زمان کنترل پروژه‌ها از حساسیت بالایی برخوردار است، بلکه می‌تواند ابزاری بسیار قدرتمند برای مدیریت ادعا و حل اختلافات در پروژه تلقی گردد. ابزاری که قابلیت‌های بسیار زیادی برای طرفین قراردادی به منظور رسیدن به یک تصمیم مشترک ایجاد می‌نماید.

بر همین اساس، دوره آموزش نرم‌افزار Power BI با رویکرد مدیریت پروژه در موسسه ACEMI تعریف گردید تا بتواند کارشناسان و مدیران پروژه را در این بخش آموزش داده و سهم زیادی در متمایزسازی آن‌ها به عنوان یک مزیت رقابتی ایجاد نماید. دوره‌ای که به صورت گام به گام و با رویکرد پروژه محور و تشریح مسائل مختلفی که کارشناسان در پروژه به آن برمیخورند، طراحی شده است و سناریوهای مختلف مدیریت پروژه را در 5 مرحله اساسی به شما آموزش خواهد داد تا بتوانید به عنوان یک مزیت رقابتی فراوان از این ابزار برای رشد شغلی و سازمان خود بهره‌مند شوید.

آنچه خواهید آموخت

در واقع در این دوره، در 5 مرحله، به صورتی گام به گام و در سناریوهای مختلف مدیریت پروژه نرم‌افزار Power BI را فرا خواهید گرفت تا فراگیران بتوانند علاوه بر آشنایی با مسائل مختلف پروژه، در راستای منافع بلند مدت سازمان و پروژه و در کمترین زمان و به سادگی تصمیم سازی کنند. دوره‌ای که می‌تواند یک مزیت رقابتی برای کارشناسان و مدیران و سازمان‌های آن‌ها تلقی گردد. در این دوره، دانش لازم را برای طراحی و ایجاد داشبوردها و گزارش‌های تحلیلی مدیریت پروژه را بر اساس گام‌های زیر خواهید آموخت:
- مفاهیم و مقدمات هوش تجاری و هوشمندسازی کسب‌و‌کار را فرا خواهید گرفت.
- نحوه آماده‌سازی داده‌های پروژه جهت بهره‌برداری و تفسیر را خواهید آموخت.
- فرآیند مدل‌سازی داده‌ها و اطلاعات را در مدیریت پروژه یاد می‌گیرید.
- نحوه تفسیر و تحلیل داده‌ها را با کمک مصورسازی مدیریتی در پروژه‌ها فرا خواهید گرفت.
- نحوه تبدیل داده به اطلاعات و در نهایت اشتراک‌گذاری اطلاعات در سناریوهای مختلف مدیریت پروژه را می‌آموزید.

وجه تمایز این دوره

- تخصصی‌سازی و برگزاری دوره با رویکرد مدیریت پروژه
- برگزاری دوره به صورت پروژه‌ای و کاملا اجرایی
- یکپارچه‌سازی مبانی نرم‌افزار با مبانی دوره‌های برنامه‌ریزی، مدیریت مالی و مدیریت اسناد
- متمایزسازی فراگیران به علت آموزش نکات کلیدی و نهفته در نرم‌افزار
- ارائه ویدئوها و جزوات به صورت کامل
- گروه پشتیبانی 60 روزه از زمان شروع دوره
- ارائه محتوا به صورت جامع، ساختاریافته و هدفمند در راستای نقشه راه CM

چه سرفصل‌هایی در این دوره آموزش داده می‌شوند؟

1- مفاهیم و مقدمات هوش تجاری و هوشمندسازی کسب‌و‌کار 
- معرفی هوش تجاری و ویژگی های مورد نظر در سازمان‌های پروژه محور
- تاریخچه و ادبیات موضوعی هوش تجاری و هوشمندسازی کسب‌و‌کار
- معرفی نرم‌افزار Power BI و ویژگی‌های آن
- آموزش نحوه دانلود و نصب نسخه‌های مختلف نرم‌افزار

2- آماده سازی داده‌ها و فرآیند Cleaning و Transformation
- آشنایی با منابع داده و نحوه اتصال به آن‌ها
- آشنایی با ابزار قدرتمند Power Query جهت پاک‌سازی و انجام عملیات یکپارچه‌سازی داده‌های ورودی
- آشنایی با ابزارهای پیشرفته Power Query و زبان برنامه نویسی M
- تعریف سناریوهای مختلف مدیریت پروژه در زمان آماده‌سازی داده‌ها

3- فرآیند مدل سازی داده‌ها
- نحوه ایجاد ارتباط بین کوئری‌ها و منابع داده
- نحوه بهبود عملکرد مدل در نرم‌افزار
- فرمول نویسی DAX مقدماتی و پیشرفته در سناریوهای مختلف پروژه‌محور
- آشنایی با Measure و ستون‌های محاسباتی

4- مصور سازی مدیریتی و تبدیل داده به اطلاعات
- معرفی انواع Visualها در ساختار نرم افزار، KPI و Custom Visual و ...
- آشنایی با ساختار ایجاد Tooltip و فرمت‌های شرطی
- نحوه تهیه گزارش‌های مدیریت پروژه‌ای مانند تحلیل ارزش کسب شده (EVM)، گزارشات مستندات و مدارک (DCC)، گزارش وضعیت پروژه (Project Status)، منحنی S-Curve، تایم شیت‌های مختلف، بررسی مالی و هزینه ای پروژه و آنالیز انحراف (Variance Analysis)، شبکه جریان نقدینگی پروژه (Project Cash Flow) و بسیاری از سناریوهای دیگر مدیریت پروژه به منظور بهبود عملکرد گزارش‌ها و داشبوردهای مدیریت پروژه و به کمک یکپارچه‌سازی مبانی دوره‌های برنامه‌ریزی و مدیریت مالی موسسه ACEMI

5- تعریف سطوح دسترسی و Row Security Level
- اشتراک‌گذاری گزارش‌ها و داشبوردها (Power BI Service و Power BI Report Server)
- تنظیم و اشتراک‌گذاری گزارش‌ها و داشبوردها جهت مشاهده در تلفن هوشمند
- انجام تحلیل‌های پیشرفته و بررسی نکات تکمیلی (تحلیل متون، نمای گزارش‌ها، فونت فارسی، تاریخ‌های شمسی، نقشه‌های آفلاین، معرفی منابع مفید و ...)
- تعریف سطوح دسترسی و Row Security Level

ثبت‌نام در این دوره و برگزاری آن به چه صورتی انجام می‌شود؟

در ادامه، مراحل ثبت‎‌نام در دوره‌های سازمانی ذکر شده است:
- درخواست برگزاری دوره از سوی سازمان درخواست‌دهنده به موسسه ACEMI ارائه شده و پس از بررسی همکاران و مدیر آموزش، سرفصل‌ها به همراه پیشنهاد قیمت به سازمان درخواست‌دهنده اعلام می‌شود.
- در صورتی که پیشنهاد قیمت مورد قبول سازمان درخواست‌دهنده قرار گیرد، برنامه زمانی آموزشی، برنامه پرداخت مالی، سرفصل‌ها به همراه نامه رسمی از طرف موسسه به سازمان درخواست‌دهنده ارائه میگردد.
- پس از دریافت پیشنهاد رسمی از سوی موسسه، سازمان درخواست‌دهنده، نامه‌ای رسمی جهت تایید پیشنهاد ارائه شده ارسال نموده و پس از آن فاکتور رسمی جهت پرداخت سازمان از سوی موسسه ارائه میگردد. سازمان درخواست‌دهنده باید پیش از شروع کلاس پیش‌پرداخت خود را نهایی نموده تا برنامه تنظیم شده بدون وقفه اجرا شود. لازم به ذکر است که هرگونه خسارت احتمالی ناشی از لغو دوره آموزشی و یا عدم پرداخت به موقع پیش‌پرداخت، برعهده سازمان درخواست‌دهنده است.
- پس از پرداخت پیش‌پرداخت، دوره مذکور مختص سازمان درخواست‌دهنده در سایت ایجاد شده و یک نماینده از سازمان در سایت موسسه اقدام به ثبت‌نام تمامی شرکت‌کنندگان در دوره مینماید. لازم به ذکر است که تمامی پشتیبانی‌ها از طریق سایت موسسه بوده و این ثبت‌نام در سایت الزامیست.
- در تمام این مسیر ما در موسسه همراه شما هستیم و جای نگرانی در هیچ بخشی وجود ندارد. خدمات از سوی موسسه ما تضمین شده است. 

چه گواهینامه‌هایی برای این دوره صادر می‌شود؟

1. انواع گواهینامه‌ها
- دو گواهینامه حضور (Certificate of Participation) و گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) برای این دوره صادر می شود.

الف. گواهینامه حرفه ای (Professional Certification) به رنگ طلایی (بر اساس توافق سازمان و موسسه)
 

ب. گواهینامه حضور (Certificate of Participation) به رنگ نقره ای

2. نحوه اخذ گواهینامه‌ها
- برای دریافت گواهینامه حضور باید ۶۰ درصد مدت دوره و بیشتر در دوره حضور داشته باشید.
- برای دریافت گواهینامه حرفه ای میبایست علاوه بر کسب گواهینامه حضور، در آزمون دوره نیز نمره قبولی دریافت نمایید.
- آزمونها به صورت آنلاین برگزار می گردند. لینک آزمون هر دوره تا حدود 2 الی 3 ماه پس از اتمام دوره در پنل کاربری فعال می شود و ایمیل اطلاع رسانی دریافت خواهید کرد.
- برای تعیین سطح گواهینامه حرفه ای، در صورت کسب نمره 90 الی 100، گواهی با سطح "A"، نمره 80 الی 9/89 سطح "B" و 70 الی 9/79 سطح "C" اخذ خواهید نمود و نمره کمتر از 70 به معنای عدم قبولی می باشد.
- برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای آموزش و گواهینامه ها را مطالعه کنید.

3. نحوه اعتبارسنجی گواهینامه
- یکی از ویژگی هایی که گواهینامه‌های موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور (ACEMI) دارند و آن را از سایر گواهینامه ها متمایز میکند، قابلیت اعتبارسنجی آن ها است. هر یک از گواهینامه های موسسه برای هر یک از شرکت کنندگان با یک کد یکتا صادر می گردند و با جستجوی کد رهگیری در وبسایت، موسسه با ذکر نام و نام خانوادگی اعلام می کند که فرد گواهینامه دوره را اخذ کرده و گواهینامه معتبر می باشد. پیشنهاد میکنیم صفحه اعتبارسنجی گواهینامه‌ها را مشاهده نمایید. 

4. نحوه صدور گواهینامه‌ها
- چنانچه شرایط دریافت گواهینامه ها را داشته باشید، فایل گواهینامه در پنل کاربری شما بارگذاری می شود و پس از بارگذاری از طرف موسسه ایمیل دریافت می کنید.
- فایل PDF گواهینامه ها تا یک هفته پس از اتمام دوره صادر شده و در پنل کاربری در وبسایت موسسه قرار می گیرد.
- اگر تمایل به دریافت گواهینامه به صورت چاپی با هولوگرام اختصاصی موسسه داشته باشید، میتواند از طریق پروفایل خود (بخش "گواهینامه‌ها") اقدام به ثبت درخواست و پرداخت هزینه ارسال نمایید.
- برای اطلاعات بیشتر راهنمای دسترسی به گواهینامه ها را مطالعه کنید.

این دوره به چه صورتی پشتیبانی می‌شود؟

از روز برگزاری دوره به مدت ۶۰ روز شامل پشتیبانی می‌شوید. به "پنل کاربری" خود مراجعه کنید و در قسمت "پشتیبانی علمی دوره‌ها" سوالات خود را بپرسید. برای دوره های بلندمدت (بیشتر از 12 ساعت) علاوه بر ارتباط از طریق پنل، گروه پشتیبانی تلگرامی (بنا بر درخواست سازمان) ایجاد می‌شود و لینک آن از طریق ایمیل ارسال می‌گردد و در پنل کاربری نیز درج می شود. با عضویت در این گروه می‌توانید سوالات خود را از استاد بپرسید و از راهنمایی‌های استاد و سایر مطالب آن نیز بهره‌مند شوید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸