منشور اخلاقی کانون دانش‌پژوهان

ما اعضای کانون دانش‌پژوهان موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) با هدف تلاش در راستای فرهنگ‌سازی دانش تخصصی مدیریت ساخت در ایران و با تمرکز و تلاش برای افزایش کیفیت خدمات ارائه شده خود را پایبند به منشور اخلاقی زیر می‌دانیم:

1. اصل یکپارچگی و انسجام

با این باور که تعهد وفاداری و احساس تعلق به کانون دانش‌پژوهان موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) از مصادیق تحکیم و یکپارچگی تیم‌سازی و ایجاد اکوسیستم تخصصی مدیریت ساخت در ایران است، متعهد می‌شویم که به‌عنوان یک عضو فعال در پیکره‌ای واحد و منسجم عمل نموده و همواره در جهت هماهنگی و پیشرفت هرچه بیشتر آن تلاش کنیم.

2. اصل پایبندی و تعهد

ما اعضای کانون دانش‌پژوهان متعهد خواهیم شد که با تلاش در راستای فرهنگ‌سازی هرچه بهتر دانش مدیریت ساخت در کشور، خود را متعهد و ملزم به رعایت اصول منشور اخلاقی و قوانین و مقررات موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)  بدانیم.

3. اصل مالكيت مادی و معنوی

ما اعضای کانون دانش‌پژوهان متعهد خواهیم شد محتواهای ویژه اعضای کانون در پایگاه دانش سایت موسسه، تالار بحث و گفتگو (Forum)، تمامی گروه‌های اعضای کانون در شبکه‌های اجتماعی، اسپات پلیر، اعم از محتواهای به‌روزرسانی، جزوات، فایل‌ها و اسنادی را که صرفا در اختیار اعضای کانون قرار می‌گیرد، تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار ندهیم و ضامن حقوق مادی و معنوی موسسه، اساتید، تولیدکنندگان و ناشران محتوا و سایر اعضای کانون باشیم.

4. اصل رعايت انصاف و امانت

بر اساس اصول امانت داری، نقل قول‌ها و استفاده از دانش و محتوای ارائه‌شده، تنها با ذکر نام موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) به عنوان منبع، مجاز می‌باشد. ما اعضای کانون دانش‌پژوهان خود را متعهد به اجتناب از هرگونه جانب‌داري غيراخلاقی و غیرعلمي می‌دانیم و در صورت مشاهده هرگونه رفتار غیرحرفه‌ای از جانب غیر، خود را ملزم به دفاع از حقوق خود، سایر اعضای کانون دانش‌پژوهان و موسسه می‌دانیم.

5. اصل رازداری

ما اعضای کانون دانش‌پژوهان متعهد خواهیم شد در حفظ آمار و اطلاعات محرمانه‌ای که به واسطه عضویت در کانون، در تالار بحث و گفتگو (Forum)، گروه اعضای کانون، جلسات، گردهمایی‌ها، تمامی شبکه‌های اجتماعی و سایر مجامع، در ارتباط با اعضای کلیدی موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، اساتید، تیم اجرایی، سایر اعضای کانون و اشخاص غیر انتشار پیدا می‌کند، نهایت دقت را داشته و این اطلاعات را حتی به اقوام درجه یک خود منتقل ننماییم.

6. اصل احترام

ما اعضای کانون دانش‌پژوهان متعهد به رعايت حريم‌ها و حرمت‌ها در ارتباط با اعضای کلیدی موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، اساتید، تیم اجرایی و سایر اعضای کانون هستیم و در تمامی احوال، خود را ملزم به رعايت جانب احترام و خودداري از انتشار نقد و انتقادات در فضای مجازی می‌دانیم و برای انتقال انتقادات و ارائه پیشنهادها (به صورت مستقیم و غیرمستقیم)، تنها با مدیریت موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI)، سرکار خانم مهتاب مرادی و یا مدیرعامل موسسه ACEMI، جناب آقای دکتر سیدمحمدرضا علوی‌پور به صورت خصوصی در ارتباط خواهیم بود. 

7. اصل تضاد منافع

ما اعضای کانون دانش‌پژوهان متعهد می‌شویم با افراد، موسسات، آموزشگاه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها، انجمن‌ها و تشکل‌ها و هر نوع نهادی که با موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) در تضاد منافع هستند، هیچ‌گونه همکاری آموزشی، حرفه‌ای و تجاری نداشته و از هر گونه همکاری با افراد حقیقی یا حقوقی که شائبه‌های غیرعلمی دارند، اجتناب نماییم. همکاری با افراد، موسسات، آموزشگاه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها، انجمن‌ها و تشکل‌ها و هر نوع نهادی که با موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) در تضاد منافع نباشد، نه تنها توسط موسسه منع نشده، بلکه جهت هم‌افزایی و توسعه اکوسیستم مدیریت ساخت مورد حمایت اعضای کانون و موسسه نیز است.
مصداق تضاد منافع: به طور مثال اگر موسسه ACEMI به برگزاری دوره تاخیرات اقدام می‌نماید و موسسات دیگری نیز اقدام به این امر می‌کنند، اعضای کانون باید از ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای برای موسسه‌ای که دارای تضاد منافع با موسسه ACEMI است، اجتناب نمایند.
نکته مهم: لازم به ذکر است اعضای کانون دانش‌پژوهان می‌توانند به صورت فردی به سازمان‌ها خدمات آموزشی و مشاوره‌ای ارائه دهند و حتی به جهت ایجاد و توسعه کسب‌و‌کار خود از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند و این به عوان مصداق تضاد منافع تلقی نمی‌گردد. در واقع، ارائه خدمات به سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها بدون وجود واسطه‌هایی مانند موسسات آموزشی دیگر، منعی نداشته و از مصادیق این بند خارج هستند.

8. اصل آگاهی از منشور

ما اعضای کانون دانش‌پژوهان اعلام می‌داریم که در زمان عضویت یا تمدید عضویت از مبانی این منشور و قوانین و مقررات سایت اطلاع کامل داشته و موافقت خود را با اصول و قوانین این منشور اعلام می‌داریم و متعهد می‌شویم حتی در زمان لغو یا اتمام عضویت به تمامی اصول فوق پایبند باشیم. ما اعضای کانون متعهد می‌شویم در صورتی که به اصول این منشور اخلاقی پایبند نباشیم، موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) حق لغو عضویت در کانون، محدود کردن دسترسی به محتواها و ویدئوها و ادعای هرگونه خسارت مادی و معنوی را بر اساس تشخیص و صلاحدید، خواهد داشت.

این منشور در 8 اصل در تاریخ 28 شهریور 1402 تدوین و منتشر شده و در صورت  به‌روزرسانی، تاریخ تغییر پیدا خواهد کرد.
لغو عضویت یا عدم تمدید عضویت در کانون دانش‌پژوهان موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی‌پور (ACEMI) ناقض تعهدات اعضاء (فعلی یا سابق) نسبت به اصول هشت‌گانه منشور نبوده و این اصول فارغ از شرایط و مقطع زمانی همواره پابرجا بوده و جزء تعهدات اعضا (سابق یا فعلی) خواهند بود.  


در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸