مرور تابع ارزش فعلی خالص در اکسل و رسم نمودار جریان نقدینگی

مرور تابع ارزش فعلی خالص در اکسل و رسم نمودار جریان نقدینگی

در این ویدئو به‌مرور تابع ارزش فعلی خالص (NPV) و رسم نمودار جریان نقدینگی در نرم‌افزار اکسل به‌صورت خلاصه پرداخته‌ایم. نرم‌افزار اکسل در بحث ارزیابی اقتصادی، قابلیت‌های بسیار مناسبی دارد که می‌توان از این قابلیت‌ها جهت تجزیه‌وتحلیل‌ها استفاده کرد. یکی از قابلیت‌های مهم این است که پس از اینکه مراحل مدل‌سازی در نرم‌افزار انجام شد، در نهایت به جریان نقدینگی (Cash Flow) برسیم. تمامی توابعی که در بحث اقتصاد مهندسی، ارزیابی اقتصادی و... وجود دارد به‌راحتی قابلیت استفاده و پیاده‌سازی در نرم‌افزار اکسل را دارند. یکی از شاخص‌هایی که در تحلیل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، شاخص NPV است که نحوه استفاده از آن در نرم‌افزار اکسل در این ویدئو آموزش‌داده‌شده است.
برای درک و تفسیر جریان نقدینگی، از ترسیم نمودار استفاده می‌شود. اما ترسیم این نمودار در نرم‌افزار اکسل زمانی که Cash inflow و Cash outflow را داشته باشیم، کمی پیچیده و دشوار خواهد بود. در این ویدئو به‌صورت خلاصه نحوه ترسیم این نمودار با Cash inflow و Cash outflow آموزش‌داده‌شده است.
تنظیمات و فرمت‌های مناسب جهت ترسیم نمودار جریان نقدینگی از دیگر نکاتی است که در این ویدئو به آن پرداخته شده است.


جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش‌های مؤسسه ACEMI

در نقشه راه جامع مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره رویکردی جامع برای ارزیابی اقتصادی در پروژه همراه با آموزش مدلسازی در اکسل در سطح مهارت‌های سخت ارائه شده است که این ساختار را به صورت جامع و اجرایی آموزش می دهد.
پیشنیاز این دوره جامع، دوره مدیریت مالی، حسابداری و هزینه در پروژه و سازمانهای پروژه محور است، که در نقشه راه جامع مدیریت ساخت موسسه ACEMI قابل مشاهده است.
برای مشاهده تاریخ و نحوه برگزاری تمامی دوره ها می توانید به تقویم آموزشی مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸