مقایسه نرم‌افزارهای MSP و Primavera P6

مقایسه نرم‌افزارهای MSP و Primavera P6

در این ویدئو به مقایسه بین نرم افزارهای MS-Project و Primavera P6 پرداخته ایم. دو نرم‌افزاری که هر کدام نقاط ضعف و قوتی داشته و از منظرهای مختلفی می‌توان به آن‌ها پرداخت. به طور مثال، در بسیاری از مواقع در داخل کشور به این دلیل که تنها به مباحث مربوط به برنامه ریزی و کنترل پروژه نگاه می‌کنیم، ضعف هایی که نرم‌افزار MSP در حوزه های مختلف دیگر، مانند قراردادی میتواند داشته باشد را در نظر نگرفته و شاید صرفا از حوزه برنامه‌ریزی به آن بنگریم. اگرچه موارد مختلفی برای مقایسه این نرم‌افزارها وجود دارد، اما در این ویدئو به بررسی تفاوت‌های آن‌ها از حیث کارکرد قراردادی پرداخته‌ایم، موضوعی که باعث می‌شود نرم‌افزار پریماورا را نسبت به MSP ارجح نموده و بسیاری از قراردادهای بین‌المللی را به سمت استفاده از پریماورا P6 سوق دهد. مواردی که به‌خصوص در پروژه‌هایی که تحلیل تاخیرات و مدیریت ادعا اهمیت دارند، حساس‌تر بوده و تمایز خود را بیشتر نشان می‌دهند.

جایگاه مبانی ارائه شده در آموزش‌های مؤسسه ACEMI
در نقشه راه جامع مؤسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور، دوره‌های "برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه با استفاده از نرم افزار MSP" و "برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه با استفاده از نرم افزار Primavera P6" در سطح مهارت‌های سخت ارائه شده که به آموزش این دو نرم افزار به صورت جامع میپردازد.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره ها می توانید به تقویم آموزشی موسسه مهندسی و مدیریت ساخت علوی پور مراجعه نمایید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸