درباره رویداد

در کشورمان ضعفها و کاستیهای زیادی در ارتباط با موضوع حقوق ساخت (Construction Law) وجود دارد. در صورتی که حقوق ساخت و مبانی مربوط به مدیریت قرارداد، مبانی حقوقی، آنالیز تاخیرات، مدیریت دعاوی، مدیریت اختلافات و حل آنها و بسیاری از موضوعات دیگر، مبانی مهمی در زمینه مدیریت ساخت میباشند، اما تاکنون گامهای درخوری برای آن برداشته نشده است. از طرفی باید اشاره نمود که نیاز ما به موضوع حقوق ساخت نیازی فراتر از موضوعات داخلی بوده و نیازمند تطابق سازی استانداردها، دستورالعملها و پروتکلهای بین المللی میباشد.

اما قرار است یکی از گامهای خوب در این زمینه برداشته شود و در اولین کنفرانس حقوق ساختی که توسط دانشگاه خواجه نصیر برگزار میگردد اتفاقهای مثبتی بیفتد. هر چند این کنفرانس دوره اول خود را تجربه میکند، اما قطعا میتواند با حضور متخصصان و علاقه مندان گامهای آتی را تسریع بخشد. دکتر علوی پور نیز به عنوان کمیته علمی و سخنران در این کنفرانس حضور خواهد داشت و بر روی مبانی بین المللی و تطبیق سازی فرآیندها موارد مهمی را ارائه خواهد نمود.

1. موضوع سخنرانی دکتر علوی پور در روز پنجشنبه 17 بهمن ساعت 8 الی 10 صبح

Global Project Claim and Dispute Report

که به بررسی گزارشات جهانی و ‌ دلایل ادعاها، دعاوی و اختلافات در دنیا و‌ خاورمیانه پرداخته خواهد شد و آمار جالبی را مرور خواهد شد تا شرایط کشورمان نیز مورد ارزیابی قرار گیرد.

2. موضوع کارگاه دکتر علوی پور در روز پنجشنبه 17 بهمن از ساعت 13:30 الی 15

 Concurrent Delay Analysis on Project Claims

 که به بررسی تاخیرات همزمان و‌ نحوه آنالیز آنها پرداخته خواهد شد. پیچیدگی آنالیز تاخیرات همزمان در دنیا زیاد بوده و در کشورهای مختلفی چون انگلستان، آمریکا، کانادا، هنگ کنگ، استرالیا به روشهای مختلفی با آن برخورد مینمایند. در این بخش از نمونه های موردی مختلف استفاده خواهد شد و سعی میشود بخشی از این مبحث کلان مورد ارزیابی قرار گیرد.

می‌توانید تصاویر این کنفرانس را از اینجا مشاهده نمایید. 

برای آشنایی بیشتر با دکتر علوی پور اینجا را کلیک نمایید.

 

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.


نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

نظرات
هنوز نظری ثبت نشده است.
برای ثبت نظر ابتدا وارد پروفایل کاربری خود شوید.

در بزرگترین و تخصصی‎‎‎‎‎‎‎ترین رویداد مدیریت ساخت کشور
منتظر دیدار شما هستیم!

در دومین سمپوزیوم بین‌المللی مدیریت ساخت (ICMS)، که حدود 1000 شرکت‌کننده از مهندسان، پیمانکاران، کارفرمایان، مشاوران، کارشناسان، مدیران، اساتید، مدرسان و مدیران عامل صنعت ساخت با هدف ایجاد بزرگ‌ترین اکوسیستم تخصصی در صنعت ساخت گرد هم می‌آیند، منتظر دیدار شما هستیم.

ارتباط با موسسه
info@dralavipour.com
ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه: ۱۷-۹ و پنجشنبه ۱۲-۸